Türkiye ve İtalya, İşbirliği İçin El Sıkıştı

Son dönemlerde Avrupa ülkeleri ile ticaret hacmini artıran Türkiye, İtalya ile ekonomik işbirliği konusunda dev bir adım attı.
Türkiye ve İtalya, İşbirliği İçin El Sıkıştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Piyasalarda yaşanan çalkantılı süreci Avrupa ülkeleri ile ticaret hacmini genişleterek aşmayı amaçlayan Türkiye, bu hedefini gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu hususta birçok ülke ile ikili görüşmeler gerçekleşirken dün Bakan Albayrak, sürpriz bir konuk daha ağırladı.

Fed’in faiz kararı ve Trump’ın ani çıkışları ile küresel ekonomide piyasalar bir hayli hareketli günler yaşıyor. Bu süreci birçok ülke en az zararla atlatabilmek için diplomasiye ağırlık verdi. Dün Dolmabahçe’de gerçekleşen Bakan Albayrak ve İtalyan mevkidaşının buluşması da bunlardan biriydi. Son derece verimli geçen görüşmede iki bakan, İtalya ve Türkiye arasındaki var olan ticaret hacmini artırabilmek için neler yapılabileceğini konuştu. Hangi alanlarda adım atılması gerektiğini tespit eden iki bakan, yapılacak çalışmaları yürütecek ekibin bir an evvel belirlenmesi konusunda acele edilmesi gerektiği konusunda ortak fikir beyan etti.

ALBAYRAK’I İTALYA’YA DAVET ETTİ

Görüşmenin ardından basın mensuplarına karşısına geçip poz veren ikilinin neşeli halleri dikkat çekerken, İtalyan bakanın, mevkidaşı Albayrak’ı Roma’ya davet ettiği öğrenildi. Albayrak’ın da bu davetten dolayı mevkidaşına teşekkür ettiği ve önümüzdeki aylarda Roma’ya bir ziyaret düzenleyeceğinin sözünü verdiği belirtildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.