Türkiye Uzay Ajansının Yeni Kadro Ve Unvanları Açıklandı

Türkiye Uzay Ajansı hakkında yeni Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayınlandı. Kararname kapsamında yeni görevler ve atama sayıları yayınlandı.
Türkiye Uzay Ajansının Yeni Kadro Ve Unvanları Açıklandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye Uzay Ajansı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararname yayınlandı. Kararnameye göre yeni görevler ve yetkilerin kullanımına ilişkin usul ve esaslar Ajans tarafından belirlenecek.

Uzman istihdamına ilişkin yeni düzenleme ile Ajans bünyesinde uzay teknolojileri uzmanı ve uzay teknolojileri uzman yardımcısı istihdamı yapılabilecek.

Söz konusu uzman ve uzman yardımcıları mali, sosyal hak ve yardımcılar ile birlikte diğer özlük hakları bakımından adalet uzmanı ve adalet uzman yardımcısına eşit olacak.

Türkiye Uzay Ajansında 123 yeni çalışan görev yapacak. Memur kadrolarına atama sayısı sınırı aranmayacak. Açıktan veya naklen atama yapılabilecek.

Açıklama kapsamında;

Başkan (1), Başkan Yardımcısı (2), I. Hukuk Müşaviri (1), Daire Başkanı (6), Başkanlık Müşaviri (4), Uzay Teknolojileri Uzmanı (20), Uzay Teknolojileri Uzman Yardımcısı (10), Şube Müdürü (12), İç Denetçi (1), Avukat (3), Mühendis (20), Fizikçi (6), Matematikçi (6), Astronom (12), Grafiker (3), Memur (10), Sekreter (6).

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.