Türkiye Uzay Ajansı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Türkiye Uzay Ajansı, tarihte benzeri olmayan bir Türk kurumu olarak ilk kez yönetim kurulu toplantısı yaptı. Toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank başkanlık etti.

Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Başkanlık etti. Kurul toplantısının sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Varank, Uzay Ajansı’nın Türkiye tarihinde yaşanmamış bir olayın altına imza attıklarını ve bunun Türkiye için gelecek vaadeden bir ajans olduğunu kaydetti.

Konuyla alakalı bir çok açıklamada bulunan Varank, Uzay Ajansı’nın teknolojimize ve Dünya’daki teknolojik gelişmelere yaklaşmamıza hizmet edeceğini belirtti. Bu ajansla birlikte gelişmiş toplumların Uzay yatırımlarını daha iyi takip edeceklerini ve bu noktadan hareketle ülke olarak Uzay yatırımları geliştirebileceğimizi kaydetti.

TARİHTE BİR İLK

Türkiye Uzay Ajansı, Türk tarihinde daha önce kurulmamış bir kuruluş. Bu sebeple önemi büyük olan bu ajans, bir çok projenin de ev sahipliğini yapacak.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı