Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası Bodrum’dan başladı

Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası’nda sezon Muğla’nın Bodrum ilçesinde başladı. Şampiyonaya 10’u kadın 42 sporcu katılıyor.
Takip et
Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası Bodrum’dan başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun yarış takviminde yer verilen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası Gümbet Mahallesi Asarlık mevkiinde yapılıyor. Deniz üstünde heyecan veren akrobasi hareketleri ile seyircilere şölen yaşatan ve 10’u kadın 42 sporcunun katıldığı şampiyona Pro OPEN, Pro Stock (0-179 bg), Pro Stock (180 bg ve üzeri), Kadınlar Kupası, Flyboard ve Drag sınıflarında düzenleniyor. Sporcuların flyboard üstünde yaptığı hareketlerin, beğeniyle izlendiği şampiyona, yarın yapılacak ikinci gün etap yarışları ile sona erecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak Türkiye Sujeti Şampiyonası’nın açılış etabını Bodrum’da gerçekleştiriyor olacağız. Burada toplamda 42 sporcu kaydımız ve start alacak sporcu sayımız mevcut. Sevindirici olan şu ki öbür geçmiş sezonlara göre yarışçı sayımız yüzde 30 oranında arttırmış olduk bu sezon açılışında ve gene bir başka sevindirici taraf 10 kadın sporcumuz da sujetinde, Sujeti Türkiye Şampiyonası’nda seyircilere heyecanlı keyifli dakikalar yaşatacaklar. Bu branşın gelişmesi, su sporlarının gelişmesi açısından çok büyük önem taşıyor. Bu minvalde Bodrum aynı zamanda seyir zevki açısından, izleyici potansiyeli açısından da çok yüksek bir lokasyon” şeklinde konuştu.

Sujeti sporcusu Sultan Akgün ise takım olarak iyi bir biçimde hazırlanıp Bodrum’a geldiklerini dile getirerek şu şekilde şeklinde konuştu: “Hedeflerimiz büyük. Burada kendimizi göstermeye geldik. Güzel hazırlandık. Antrenmanlarımızı yaptık, sıkı çalıştık. Her şey yolunda giderse kendimizi göstereceğiz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.