adplus-dvertising

Türkiye, kripto parayla ilgili dünya sıralamasında ikinci!

Bitcoin ve kripto para bütün dünyanın gündeminde yer alıyor. Hatta devletler kripto para konusunda mühim adımlar atıyor. Bitcoin ve kripto paraların popülerliğinin artması enteresan verileri de ortaya çıkardı. Bu kapsamda Türkiye’nin kripto para konusunda en aktif ülkeler arasında yer aldığı tespit edildi. Verilere göre Türkiye, kripto para konusunda en çok tweet atan ikinci ülke oldu.
Takip et
Türkiye, kripto parayla ilgili dünya sıralamasında ikinci!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyada pazar büyüklüğü 2 trilyon doları aşan kripto para sektöründe, 451 borsada 16 binden fazla kripto para cinsi işlem görürken, kullanıcı sayısı açısından Avrupa’da birinci, dünya genelinde de dördüncü esnada yer verilen Türkiye’de ortalama 14 milyon kişi bu borsalarda işlem yaptı.

Kripto paralar her geçen gün daha da popüler hale gelirken veriler şaşırtıcı bir gerçeği gözler önüne serdi.

Buna göre Türkiye kripto konusunda en aktif ülkeler arasında yer alırken, sosyal medya ağı Twitter üstünden aktivitesi yüksek olan ülkeler arasında üst esnalarda olduğu kaydedildi. Türkiye, DataPool verilerine göre kripto para konusunda en çok tweet atan ikinci ülke oldu. Dünya genelinde atılan tweet’lerin yüzde 76’sının İngilizce olduğu ifade edilirken, Türkçe yüzde 9 ile ikinci esnada yer aldı.
En büyük altcoin Ethereum ise listeye dördüncü sıradan girdi. Ethereum ile alakalı atılan tweet’lerin yalnızca yüzde 2’sinin Türkçe olduğu tespit edildi.

Türkiye, kripto parayla ilgili dünya sıralamasında ikinci!

Verilerde atılan tweetlerin yüzde 47’lik kısmının android cihazlar üstünden atıldığı, web üstünden yüzde 23 ve iOS üstünden yüzde 21’lik bir trafik söz konusu olduğu ifade edildi.

KRİPTO PARA KANUNU YOLDA

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda, “Kripto para kanunu hazır, gecikmeden Meclis’e göndererek bu konuda adım atacağız. Kura dayalı TL mevzuatında vatandaş garantörün Merkez Bankası olduğunu görecek” demişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.