Türkiye Kavrulurken Ardahan’ı Dolu Yağışı Vurdu!

Yazın en yüksek sıcaklıklarını hissettiğimiz şu günlerde Ardahan’da yağan dolu hayatı felç etti. Göle ilçesine bağlı Köprülü Beldesi bir anda beyaza büründü.

Tüm Türkiye yazın tadını çıkarırken Ardahan’da bambaşka bir görüntü ortaya çıktı. Göle ilçesine bağlı Köprülü Beldesi’nde aniden bastıran dolu yağışı hayatı tam anlamıyla felç etti. Vatandaşlar fındık büyüklüğünde yağan dolu yüzünden zor anlar yaşarken bazı araç ve ev çatılarının zarar gördüğü öğrenildi. Geçimini hayvancılıkla sağlayan yöre halkının ekinlerinin de aniden bastıran dolu nedeniyle zarar gördüğü belirtilirken köylüler yetkililerden konu ile ilgili yardım istedi.

KIŞ AYLARINDA EKSİ 40’I GÖRÜYOR

Dolu yağışında vatandaşlar kadar hayvanlar da zor anlar yaşadı. Kısa sürede beyaz örtüyle kaplanan beldede yaşayan vatandaşlar hemen cep telefonlarına sarılıp bu anları sosyal medyadan paylaştı. Ülkenin tüm sahil şeritlerinde vatandaşlar deniz keyfi yaparak sıcak havanın tadını çıkarırken Köprülü’de yaşayanlar bu zor doğa şartlarında hayat mücadelesi veriyor. Kışın hava sıcaklığının eksi 40 derecelere kadar düştüğü bölgede yaz ayları ise normal şartlarda kurak geçiyor. Ancak zaman zaman bastıran dolu yağışları yaz günlerinde de vatandaşlara oldukça zor anlar yaşatıyor. Olayın ilginç olan tarafı ise yoğun dolu yağışının ardından kısa bir süre sonra yeniden güneş açması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı