Türkiye internet hızı sıralamasında 103. sırada!

Yaşamımıza ilk 1993 senesinde giren ve ardından hayatın büyük bir parçası haline gelen internetin, pandemi dönemiyle kullanımı artarken, ülke bazlı sabit geniş bant internet hızları da belli oldu. Böylelikle Türkiye’nin 30.51( Mbps) ile 170 ülke arasında 103. sıraya yerleştiği görüldü.
Takip et
Türkiye internet hızı sıralamasında 103. sırada!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Medya takip kurumu Ajans Press’in, Speedtest verilerinden elde ettiği bilgilere göre, 170 ülkenin sabit geniş bant internet hızları belli oldu.

İŞTE TÜRKİYE’NİN İNTERNET HIZI

Böylelikle Türkiye’nin 30.51( Mbps) ile 103. sıraya yerleştiği görüldü. En yüksek internet hızı 238.59 (Mbps) ile Singapur’da görülürken, ikinci sıraya 231.70 (Mbps) ile Hong Kong, üçüncü sıraya ise 217.70 (Mbps) ile Tayland yerleştiği kaydedildi. En düşük internet hızı ile listenin son esnasında yer verilen ülke 2.77 (Mbps) ile Türkmenistan’da olarak saptandı.

UZAKTAN EĞİTİM MODELİ İNTERNETİN ÖNEMİNİ ARTIRDI

Ajans Press, internet ile ilgili basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre geçen sene internet ile ilgili basına 164 bin 883 haber yansıdığı belirlendi. Yalnızca internet hızı hakkında çıkan haber sayısı ise 3 bin 902 olarak saptandı. Pandemi dönemi ile beraber yaşamımıza giren uzaktan eğitim modeli internetin önemini arttırırken, evden çalışma sistemiyle daha da değerli bir hale geldi. Türkiye’de çoğu şey online biçimde devam ederken, geçen sene 5G’nin basında konuşulma sayısı 7 bin 964 haber oldu. Sosyal medya da Türkiye’de en fazla kullanılan mecralar arasında yer alırken, 205 bin 878 haberle gündemde yer almayı başardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.