Türkiye ile Azerbaycan arasında pasaportlar kalkıyor!

Türkiye ve Azerbaycan arasında yapılan seyahatlerde 1 Nisan tarihinden itibaren pasaporta ihtiyaç duyulmayacak. İki ülke arasındaki geçişler yeni kimlik kartları ile yapılabilecek.
Takip et
Türkiye ile Azerbaycan arasında pasaportlar kalkıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Azerbaycan arasında “Kimlikle Seyahat Protokolü”nün iç onay sürecinin tamamlandığını ve protokolün 1 Nisan’dan itibaren yürürlüğe gireceğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “10 Aralık 2020 tarihinde Bakü’de imzalanan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Kimlikle Seyahat Protokolü’nün iç onay süreci her iki ülke bakımından sonuçlanmıştır.” ifadesi kullanıldı.

Söz konusu protokolün 1 Nisan 2021’de yürürlüğe gireceği söylenen açıklamada, iki ülke vatandaşlarının Azerbaycan-Türkiye arasındaki doğrudan seyahatlerini pasaporta ihtiyaç işitmeden sadece yeni tip kimlik kartlarını ibraz ederek yapabileceği kaydedildi.

Açıklamada öte yandan “Can Azerbaycan’la 1 Nisan 2021 tarihi itibarıyla yaşama geçecek yeni düzenleme, ülkelerimiz arasındaki ‘İki devlet, tek millet’ söyleminde ifade bulan kuvvetli kardeşlik bağlarını daha da pekiştirecektir.” değerlendirmesi yapıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.