adplus-dvertising

Türkiye Hastanesi logosunu yeniledi

9 Haziran 2022, 13:40 tarihinde eklendi
İhlas Holding çatısı altında 31 senedir faaliyet gösteren Türkiye Hastanesi’nin logosu yenilendi. Sultan Abdülhamit Han’ın 1891’de yaptırdığı binada faaliyet gösteren Türkiye Hastanesi’nin bahçesinde gerçekleştirilen törende konuşan İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, “Enver Bey, ‘Hastaların önce duasını alacağız’ prensibini koydu, buna sahip çıktı, ondan sonraki süreçte biz de sahip çıktık. ‘Evin gibi’ yazısının hakkını vermemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Türkiye Hastanesi logosunu yeniledi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İhlas Holding’in kurucusu Enver Ören ve 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın katılımı ile 1991 senesinde açılışı yapılan Türkiye Hastanesi, logosunu yeniledi. Sultan Abdülhamit Han’ın 1891’de yaptırdığı binada faaliyet gösteren Türkiye Hastanesi’nde tüm branşlarda SGK ile anlaşmalı ve 31 ülkeden konuk gelenlere de hizmet veriliyor.

Türkiye Hastanesi logosunu yeniledi

Türkiye Hastanesi logosunu yeniledi

18 bin metrekare yeşil alana sahip Türkiye Hastanesi, tabiat dostu olmasıyla da dikkatleri üstüne çekiyor. 15 öğretim mensubu, 60 uzman doktor, 328 sağlık ve 177 idari çalışanıyla hizmet veren Türkiye Hastanesi’nde senelik 220 bin muayene ile aralarında çok önemlilerin de olduğu 9 bin ameliyat yapılıyor.

Türkiye Hastanesi logosunu yeniledi

Dünyadaki değişimi yakından takip eden ve 31 senedir hizmet Türkiye Hastanesi’nin yeni logosunun tanıtım töreni Şişli’de Türkiye Hastanesi’nin havuzlu bahçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Hastanesi logosunu yeniledi

Etkinliğe, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, İhlas Medya Grup Başkanı Aslıhan Ören, Türkiye Hastanesi Genel Müdürü Hayati Odabaşı, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Şişli ve çevre ilçelerin mülki amirleri, üniversitelerin rektör, dekan ve öğretim mensupları, Darülaceze Başkanlığı yetkilileri, İhlas Holding yöneticileri ile hastanenin hekim ve sağlık personel kadrosu katıldı.

Türkiye Hastanesi logosunu yeniledi

“Türkiye Hastanesi, bu güzel ülkenin adıyla müsemma”

Türkiye Hastanesi’nin yeni logo lansmanında konuşan İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, “Bu Şekilde bir hastaneyi dünyada başka yerde bulamazsınız. Bu kapı, burada kapanmaz. Çünkü Türkiye Hastanesi, bu güzel ülkenin adıyla müsemma. Hem bulunduğumuz branşlarda büyümeye devam ederken hem de hasta turizminde 60 ülkeye daha da fazlasına yayılma politikamızla biz bu evimizi büyütmek için adımlar atmaya karar verdik. İnşallah holdingin içerisindeki sağlık sektöründe ve çok önem verdiğimiz yaşlı bakım projesi üstüne çalışıyoruz. İnşallah bunların içine katıp büyütmeye devam edeceğiz. Enver Bey; ilk günden beri, ‘hastaların önce duasını alacağız’ prensibini koydu, buna sahip çıktı, ondan sonraki süreçte biz de sahip çıktık. Bu fikir birliğinde olmayan arkadaşlarımızla da yollarımızı ayırdık. Bir hasta doktorundan, hemşiresinden Güleryüz görmedi mi olmaz. ‘Evin gibi’ yazısının hakkını vermemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.
Türkiye Hastanesi’nin misafirperver bir hastane olduğuna dikkat çeken Türkiye Hastanesi Genel Müdürü Hayati Odabaşı, “Türkiye Hastanesi’nin kapısı, geçmişten geleceğe uzanan bir şifa kapısı. Bu kapıyı yalnızca sağlık kapısı olarak görmedik; dua ordusu ve dua kapısı olarak gördük. O yüzden çok şükür milyonlarca hastalarımızdan çok dua aldık. Gerçek bir misafirperverlik içerisinde rahmetli Enver Bey’in de vasiyeti olarak; ücretsiz çaylarını yudumlayarak sağlık hizmeti almasını sağlıyoruz. İnsanlar bunu çok önemsiyorlar” dedi.

Türkiye Hastanesi logosunu yeniledi

Türkiye Hastanesi logosunu yeniledi

“Diğerleri ‘ben hastaneyim’ derken Türkiye Hastanesi ‘ben evinizim’ diyebilen tek hastanede olduğu için farkını ortaya koydu”

Logoyu tasarlayan Necmi Çiçekci, hangi unsurlardan esinlendiğini anlatarak, “Dünyada neler var biçiminde analiz yaptıktan sonra mavi ve onun tonlarındaki renkler bütün dünyada kabul gördüğünü ve sağlık sektörünün önemsediği renkler diyerek karşımıza çıktı. Esasında bize ait olan turkuazı kimse kullanmaya cesaret edememişti ki turkuaz bizim hakkımızdı diyerek düşündük. Dolayısıyla rengimizin omurgasına turkuazı yerleştirdik. 3 ana başlıkta Türkiye Hastanesi’ni özetleyebiliyoruz. Ismini herkesin yüzünü gülümseten milli bir değer olarak görüyoruz. Yalnızca 31 seneden dolayı değil geleneklerine bağlı, yenilikçi olduğu için geçmişine bağlı bir devrimci olduğu için çünkü bu hastanede birçok devrim meydana geldi, birçok pozitif ayrımcılığın zirvesi oldu. Yalnızca tıbbi başarılarından ötürü de değil az katlı, bol yeşilli olduğu için, yaptığı her işi sevgi ve samimiyetle yaptığı için diğerleri ‘ben hastaneyim’ derken ‘ben evinizim’ diyebilen tek hastanede olduğu için farkını ortaya koydu. Biz bu değerler manzumesiyle yola çıktık ve Türkiye Hastanesinin logosunu yarattık” diyerek konuştu.

Türkiye Hastanesi logosunu yeniledi

Türkiye Hastanesi logosunu yeniledi

Türkiye Hastanesi’nin yeni logo lansmanında, 25 sene ve üstünde hastanede çalışan doktorlara İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören tarafından plaket takdim edildi.

Deniz Zeybek – Ahmet Faruk Sarıkoç – İsmail Coşkun

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.