Türkiye – Fransa Maçının Fransız Basınında Yankıları

A Milli Takımımız’ın dün akşam Fransa karşısında aldığı 1 puan Fransa basınında nasıl yankılandı? İşte Fransız manşetler…

A Milli Takımımız’ın dün oynadığı Fransa maçının yankıları sürüyor. Lider olarak gittiğimiz Stade De France’tan lider olarak dönmeyi bilen millilerimiz Euro 2020 vizesini almaya çok yaklaştı. 2 maçta da Türkiye’den galibiyet alamayan son Dünya Kupası şampiyonu Fransa’ya attığımız golün ardından futbolcuların verdiği asker selamı da çok konuşulan konular arasında yer aldı. işte Fransa’da yayın yapan gazetelerin manşetleri.

İŞTE FRANSA MANŞETLERİ

L’Equipe gazetesi, Deschamps’ın Ay-yıldızlı kaleci Mert Günok hakkındaki övgü dolu sözlerine vurgu yaptı.

Le Parisien: Grup lideri 1 ay sonraki Moldova maçında netleşecek

Le Monde: Yaklaşık 40 bin Türk taraftar harika bir atmosfer yarattı

L’Equipe gazetesi, Fransa Teknik Direktörü Didier Deschamps’ın Ay-yıldızlı kaleci Mert Günok hakkındaki, “Karşı tarafta dev bir kaleci olmasaydı istediğimiz sonucu alabilirdik” şeklindeki övgü dolu sözlerini okuyucularına aktardı. Le Parisien gazetesi ise milli futbolcularımızın yaptığı asker selamını ön plana çıkartırken, grup liderinin de 1 ay sonraki Moldova maçında netleşeceğini vurguladı.

Le Monde gazetesi de, karşılaşmada herhangi bir gerginliğin yaşanmadığını ifade ederek, siyasetin stadın dışında kaldığını yazdı. Haberde ayrıca yaklaşık 40 bin Türk taraftarın statta harika bir atmosfer yarattığına değinildi.

Liberation gazetesi de Türk taraftarların, teknik direktör Şenol Güneş’in ‘Futbolun güzelliği için iki takımı da alkışlayın’ çağrısına uyduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı