Türkiye Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda Madalyaları Topladı

Antalya'da devam eden Dünya Kick Boks Şampiyonası'na Türkiye damga vurdu. Devam eden şampiyonada Türkiye 15 madalya kazandı.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Antalya’da devam eden Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda 2 altın, 4 gümüş ve 9 bronz madalya kazandıklarını, finalde mücadele edecek 2 sporcunun da altın madalya kazanmasını hedeflediklerini söyledi.


SALİM KAYICI 2 MADALYA DAHA GARNTİLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ

Antalya’da gerçekleştirilen Dünya Kick Boks Şampiyonası devam ediyor. Antalya Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonada Türk sporcular şu ana kadar 2 altın, 4 gümüş ve 9 bronz olma üzere toplamda 15 madalya kazandı. Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, şampiyonada 2 madalya daha garantilediklerini söyledi. Salim Kayıcı, yarın sona erecek turnuvada finale yükselen 2 Türk sporcunun mücadelesinde de altın madalya kazanmayı hedeflediklerini belirtti. Şampiyonaya 70 ülkeden katılan bin 250 sporcuya Türk misafirperverliğini en iyi biçimde gösterdiklerine değinen Kayıcı, sporseverlerin 30 Kasım Dünya Kick Boks Günü’nü de kutladı.

Dünya Kick Boks Federasyonu’nun genel kurulunda asbaşkanlık görevine seçildiğini hatırlatan Kayıcı, “Türkiye’ye camiamıza hayırlı olsun. Uluslararası Akdeniz Kick Boks Federasyonu’nun genel kurulunda aday oldum ve başkan seçildim. Bizim kick boks sporunun, dünya kick boksuna entegresi açısından çok mühim. Dünyada kick boks sporunda Türklerin daha çok etkin olması bize güç katacaktır. Benimle 8 arkadaşım da uluslararası kick boks camiasında mühim görevlerde yer alacak” diyerek konuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı