Türkiye DEAŞ’lı Teröristleri Ne Yapacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklama ile ABD’nin Türkiye sorumluluğuna bırakacağı DEAŞ’lılar ile ilgili açıklama yaptı.

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamalar arasında dikkat çeken DEAŞ’lı teröristlerin ne olacağı merak edildi. Erdoğan, az önce yaptığı açıklama ile DEAŞ’lılar ile ilgili bilgi verdi. Verilen 10 bin sayısının fazla ve abartılı olduğunu belirten Erdoğan, DEAŞ’lılar ile ilgili atılacak adımları görüşeceklerini söyledi.

Erdoğan’ın yaptığı konuşmada olası bir operasyon sinyali verildi. Bu konuşma sonrası gündemde olası bir operasyon konusu konuşulmaya başladı. Beyaz Saray’dan gelen açıklama sonrası ise bu durum doğrulandı. Yapılan açıklamada dikkat çeken bölüm ise DEAŞ’lı teröristler ile ilgili oldu. ABD, DEAŞ’lı esirlerin sorumluluğunu Türkiye’ye bırakacağını açıkladı. İlk haberlerde sayının 10 bin civarı olduğu öne sürüldü.

Erdoğan bunun abartılı olduğunu belirtti ve bu konuda atılacak adımların görüşüldüğünü açıkladı. ABD’nin çekildiğini de bildiren Cumhurbaşkanı, önümüzdeki aylarda Trump ile görüşeceklerini de söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı