adplus-dvertising

Türkiye, Arnavutluk’ta 48 günde hastane kurdu!

Erdoğan'ın talimatıyla 48 gün içerisinde tamamlanan hastane toplamda 70 milyon Euro'ya kuruldu. Hastanenin yönetimi ilk bir kaç yıl Türkiye tarafından yapılacak sonrasında ise yerel yönetime bırakılacak. Hastanede cerrahi ve laboratuvar bölümleri de bulunuyor.
Takip et
Türkiye, Arnavutluk’ta 48 günde hastane kurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın talimatı ile Arnavutluk’un Fier şehrinde 48 günde hastane inşa etti. 70 bin metrekarelik alana konumlandırılan projede, 13 bin metrekarelik alanda hastane binası yer aldı. Peyzaj çalışmalarının devam ettiği hastanede, depreme dayanıklı malzemeler kullanıldı.

Türkiye, Arnavutluk’ta 48 günde hastane kurdu!

BİRKAÇ SENE TÜRKİYE YÖNETECEK

Çelik konstrüksiyon üstünde inşa edilen hastanede iki katlı olarak inşa edilen B Blok bölümünde cerrahi alanlar ve laboratuvarlar yer alırken, A ve C bloklarında acil servis ve öbür bölümleri yer aldı.

Hastane, birkaç sene Türkiye tarafından yönetilmesinin sonrasında yerel yöneticilere devredilecek.

Türkiye, Arnavutluk’ta 48 günde hastane kurdu!

MALİYETİ 70 MİLYON EURO

Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın tespit ettiği personele teslim edilecek olan hastanenin, yapım maliyetinin 70 milyon euro olduğu söylendi.

6 Ocak’ta Arnavutluk Başbakanı tarafından düzenlenen ziyarette iş birliği anlaşmaları imzalanmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fier’de hastanenin yapımının üstleneceğini duyurmuştu. Üstelik hastanenin yapımının üç ay içinde tamamlanacağını ifade etmişti. İnşaat çalışmalarının sonrasında kamulaştırma işlemleri tamamlanmıştı.

Türkiye, Arnavutluk’ta 48 günde hastane kurdu!

“BİZE KİM ULAŞIYORSA, ONA DA ULAŞMA GAYRETİNDE OLDUK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada inşa edilen hastaneye değinerek şu ifadeleri kullandı:

“Modern tıp aletleriyle dayalı döşeli hastanelerimizi yapmak suretiyle dünyaya örnek olduk. Arnavutluk gördü bizden istedi. 48 günde Arnavutluk’ta acil vaziyet hastanesi yaptık. Sağlık Bakanımızı arayıp teşekkür ettiler. Görüldüğü gibi biz yalnızca kendi kendimize yeten değiliz, bize kim ulaşıyorsa biz onlara da ulaşmanın gayreti içinde olduk.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.