Türkiye, ABD’li Yatırımcıların Gözdesi Konumunda!

Son dönemlerde ABD ile Türkiye arasında gerilen ilişkiler, en çok Türkiye'yi iyi bir pazar olarak gören ABD'li yatırımcıyı zora sokuyor.

Son dönemlerde S-400 gerilimi nedeniyle Türkiye ile ABD arasındaki gerginlik had safhaya yükseldi. Verilen karşılıklı mesajlarla çıkmaza giren ikili ilişkiler, Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen ABD’li iş insanlarını zora sokuyor. Türkiye’yi iyi bir pazar olarak gören ve yatırımlarını buraya yapmak isteyen ABD’li iş insanları, ilişkilerin yeniden normalleşmesini dört gözle bekliyor.


Türkiye, hem nüfus yapısı hem de coğrafi konumu nedeniyle farklı ülkelere yatırım yapmak isteyen iş insanlarının gözdesi konumunda. Ancak son dönemlerde ABD ile gerilen ilişkiler,  Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen ABD’li yatırımcıları kara kara düşündürmeye başladı. Dövizdeki dalgalanma nedeniyle Türkiye’ye yatırım yaparken iki defa düşünmek zorunda kalan ABD’li yatırımcı, ilişkilerin bir an evvel normalleşmesini bekliyor. Her şeye rağmen Türkiye’ye yatırımı göze alan bazı ABD’li şirketlerin girişimlerinin de sonuçlanmak üzere olduğu öğrenildi.

TÜRKİYE’YE AMBARGO UYGULANIR MI?

İş insanları ilişkilerin normalleşmesini beklerken ABD kanadından peş peşe yapılan sert açıklamalar, “Türkiye’ye ambargo uygulanır mı?” sorusunu akıllara getirdi. Türk yetkililer, böyle bir beklenti içinde olmadıklarını belirterek bu sorunu ikili diyaloglarla aşacaklarına inandıklarını belirtti. İki ülke arasındaki bu gergin ortamda yarın açılacak piyasalarda doların ne tepki vereceği ise merak konusu oldu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı