adplus-dvertising

Turkcell GranFondo Yol Bisiklet Yarışı İstanbul’da başlıyor

Türk bisikletine yeni bir soluk getiren GranFondo Yol Bisiklet Yarışı, 12 Haziran Pazar günü, Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek. Yerli ve yabancı 2 bin bisikletçi, Beykoz’da, boğaz manzarası eşliğinde barış için pedallayacak.
Takip et
Turkcell GranFondo Yol Bisiklet Yarışı İstanbul’da başlıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk sporunun en büyük destekçisi Turkcell, geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği ve büyük bir alaka gören Turkcell GranFondo Serisi’nin ikincisini de İstanbul’da başlatıyor. Türk bisikletinde yeni bir heyecan katan serinin açılış yarışı 12 Haziran Pazar günü Beykoz’da yapılacak. Beykoz Belediyesi’nin önünden verilecek startta yer verilen bisikletçiler varış için pedallayacak. Yarıştan elde edilecek gelirle bütün dünyada savaş mağduru olan çocuklar için fon yaratılacak. İstanbul’daki bisiklet şölenine katılmak isteyen bisikletçiler ‘Turkcell GranFondo Serisi’ uygulaması ya da internet sitesi üstünden kayıtlarını yapabilecek.

Kısa parkur 40 km, uzun parkur 82 km

Geçen sene İstanbul’da gerçekleştirilen ilk ‘Granfondo’ yol bisiklet yarışı unvanını elde eden GranFondo İstanbul, bu sene da 40 km’lik kısa ve 82 km’lik uzun parkurdan oluşacak. Mücadeleye İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasında başlayacak olan yerli ve yabancı 2 bin bisikletçi, Yoros Kalesi, Anadolu Kavağı ve Polonezköy gibi İstanbul’un tarihi ve doğal güzellikleri arasında bir rota takip ederek tekrardan Beykoz’daki bitiş noktasına gelecek.

Yarış öncesi bisiklet şöleni

Turkcell GranFondo İstanbul yarışından önce İstanbul, Bisiklet Festivali’ne de ev sahipliği yapacak. Beykoz Sahili’nde 10-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivale bütün bisiklet paydaşları da ortak olacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.