Turkcell Binlerce Kişiyi Sehven Abonesi Yapmış! Açıklama Geldi

Turkcell, binlerce vatandaşı sehven abone yapmış. Skandal olayın patlak vermesi üzerine Turkcell müşteri hizmetleri telefon yağmuruna tutuldu.
Takip et
Turkcell Binlerce Kişiyi Sehven Abonesi Yapmış! Açıklama Geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Binlerce vatandaş resmi raporlarda Turkcell GSM abonesi olarak gözükmesi büyük olay yarattı. Olay; e-devlet uygulaması üstünden abonelik sorgulaması gerçekleştiren vatandaşların dikkati ile meydana çıktı. Vatandaşlar; Turkcell’in internet servisi markası olan Superonline aboneliklerini e-devlet üstünden sorguladıklarında, kendi isimlerine 15 Kasım tarihinde bir GSM aboneliği de oluşturulduğunu fark ettiler.

FATURA KESİLMEYECEK DEDİLER

Durumu öğrenmek ve şikayet etmek amacıyla telefon yağmuruna tutulan Turkcell Müşteri Hizmetleri servisinden “Turkcell TV kullanımı için tanımlama yapılmış fakat fatura kesimi yapılmayacak” cevabı geldi.

HİÇ TURKCELL KULLANMAYANLAR DA VAR

Olayın sosyal medyada paylaşılmasının ardından yalnızca Superonline abonelerinin değil, eski Turkcell GSM abonelerinin ve hiç Turkcell kullanmamış olanların da e-devlet üstünde sanki “Turkcell abonesiymiş” gibi gösterildikleri meydana çıktı.

“DIŞARIDAN BİLGİ SATIN ALINMADI”

Mesele ile alakalı Sözcü’ye resmi açıklama gerçekleştiren Turkcell ise e-devlet üstündeki GSM aboneliği kaydının yanlışlıkla yapıldığını iddia etti. Firma Sozcu.com.tr’ye özel yaptığı açıklamasında, veri tabanlarında olmayan kimlik ve şahsi bilgilerin yasal olmayan bir biçimde, dışarıdan satın alınmadığının altını çizdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.