adplus-dvertising

Türk ve ABD Askerlerinin İkinci Kara Devriyesi Başladı

Türk silahlı Kuvvetleri ve ABD askerleri, Fırat'ın doğusunda ikinci kara devriyesine başladı. Devriyeye 4 Türk ve 2 ABD zırhlısı katılıyor.
Takip et
Türk ve ABD Askerlerinin İkinci Kara Devriyesi Başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

PKK/YPG terör örgütünün işgalindeki Suriye’nin kuzeyinde kurulması düşünülen Güvenli Bölge çalışmaları çerçevesinde ABD ile Türkiye ikinci ortak kara devriyesini bugün yapıyor. Türkiye’ye ait zırhlı araçlar, sınır hattına doğru ilerlemeye başladı.

Türk ve ABD Askerlerinin İkinci Kara Devriyesi Başladı

TÜRK KONVOYU SINIRI GEÇTİ

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin 15 kilometre doğusunda Türk bayraklı 4 zırhlı araçtan meydana gelen TSK konvoyu, ortak kara devriyesine dahil olmak için sınırı geçerek, ABD askeri konvoyuyla bir araya geldi.

TSK ve ABD güçleri, Telabyad arazisinde kara devriyesi yapacak. Sınırın sıfır noktasındaki gelişmeleri çok sayıda gazeteci izliyor.

İLK DEVRİYE 8 EYLÜL’DE YAPILMIŞTI

TSK ve ABD güçleri, daha önce bir defa ortak kara devriyesi, 6 kez de ortak hava devriyesi yapmıştı. Fırat’ın doğusunda, 8 Eylül’de yapılan ortak kara devriyesi, yaklaşık 3 saat devam etmişti. Ortak harekat çerçevesinde Türk ve ABD zırhlıları Fırat’ın doğusuna hareket ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve ABD Silahlı Kuvvetleri güçleri, Suriye’de, Fırat’ın doğusunda güvenli bölge birinci safha uygulamaları çerçevesinde ikinci ortak kara devriyesine başladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.