Türk Tabipler Birliği'nden Cemil Taşcıoğlu için saat 12'de saygı duruşu çağrısı

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu, koronavirüs nedeniyle dün akşam hayatını kaybetti. Türk Tabipler Birliği, salgın nedeniyle cenaze törenlerinin yapılamadığını belirterek tüm sağlık çalışanlarına, Taşcıoğlu için 1 dakikalık saygı duruşu çağrısı yaptı. Peki Cemil Taşcıoğlu kimdir?
Takip et
Türk Tabipler Birliği'nden Cemil Taşcıoğlu için saat 12'de saygı duruşu çağrısı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu, koronavirüs sonucu hayatını kaybetti.

Koronavirüs testi pozitif çıkan Taşcıoğlu'nun tedavisi bir süredir devam ediyordu.

Vefat haberini oğlu Onur Taşcıoğlu Çarşamba akşamı sosyal medya hesabından duyurdu.

Türk Tabipler Birliği'nden Cemil Taşcıoğlu için saat 12'de saygı duruşu çağrısı

BAKAN KOCA'NIN SESİ TİTREDİ

Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklama yapan Bakan Fahrettin Koca, "Sayın Cemil Taşcıoğlu için Allahtan rahmet diliyorum. Kendisi çok iyi bir insandı. Görevi başında hayatını kaybetti. Ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum" dedi.

Sesinin titrediği görülen Koca, daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Taşcıoğlu'nu "dostu olmaktan gurur duyduğu bir hekim" olarak nitelendirdi.

TTB'DEN 1 DAKİKALIK SAYGI DURUŞU ÇAĞRISI

Taşcıoğlu için Türk Tabipler Birliği'nden çağrı geldi. Sağlık çalışanlarını 12.00'de 1 dakikalık saygı duruşuna davet eden TTB, şu ifadelere yer verdi;

"Türkiye’nin bütün sağlık kurumlarında, Perşembe saat:12.00’de fiziksel mesafe korunarak tek tek yapılacak 1 dakikalık saygı duruşu ile değerli hocamız Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu’nu anıyoruz."

Türk Tabipler Birliği'nden Cemil Taşcıoğlu için saat 12'de saygı duruşu çağrısı

Koronavirüs testi pozitif çıkan ve bir süredir tedavisi devam eden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu hayatını kaybetti. Vefat haberini Taşçıoğlu'nun oğlu Onur Taşçıoğlu sosyal medya hesabından duyurdu. Onur Taşçıoğlu'nun paylaşımında "Canım babam Prof. Dr. Cemil Taşçıoglu' nu kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun" ifadeleri yer aldı.

Türk Tabipler Birliği'nden Cemil Taşcıoğlu için saat 12'de saygı duruşu çağrısı

'HERKESİN SEVDİĞİ ULU BİR ÇINARDI'

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek yaptığı açıklamada, Taşcıoğlu'nun 16 Mart'tan bu yana fakülte hastanesinde koronavirüs tanısıyla tedavi edildiğini aktardı.

Tükek, "Hocamız bütün tıp camiasının hayranlıkla izlediği bir isim. Kendisini öğrencilerine ve hastalarına adamaya devam etti. Asistanından öğrencisine kadar herkesin sevdiği bir ulu çınar. Maalesef bir hastadan kapmış olduğu koronavirüs nedeniyle 15 günlük yoğun bakım mücadelesi sonlandı. Bu süreçte inanılmaz bir çaba gösterildi." diye konuştu.

Prof. Dr. Tükek, Taşcıoğlu'nun tedavisinin çok sayıda uzman hekimin olduğu bir kurul tarafından sürdürüldüğünü ancak tüm müdahalelere rağmen kaybedildiğini sözlerine ekledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN PROF.DR CEMİL TAŞÇIOĞLU İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için sosyal medya hesabından mesaj yayımladı. Erdoğan'ın paylaşımında, "Ülkemizin değerli bilim insanlarından Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun vefatından derin üzüntü duydum. Kıymetli hocamıza Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve koronavirüse karşı yürüttüğümüz mücadelenin kahramanları sağlık çalışanlarımıza başsağlığı diliyorum" ifadeleri yer aldı.

PROF. DR. CEMİL TAŞCIOĞLU KİMDİR?

İstanbul Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Genel Dahiliye Bilim Dalı Profesörü olan Cemil Taşcıoğlu, İstanbul Tıp Fakültesi mezunlarına Semiyoloji, Dikey Koridor 2 ve Medical Skills Laboratory 2 gibi dersler vermişti.

Taşcıoğlu’nun ayrıca çeşitli dergilerde yayımlanan birçok makalesi bulunuyordu.

Taşcıoğlu "İç Hastalıkları Vaka Derlemeleri” ve “Klinisyenin İç Hastalıkları Rehberi – Pratik Yaşam” adlı kitapların da yazarıydı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.