Türk Sporculardan Azerbaycan’da Gövde Gösterisi!

Azerbaycan'da gerçekleştirilen turnuvada 6 farklı spor dalında, Türk sporcular dereceye girerek madalya kazandı.
Türk Sporculardan Azerbaycan’da Gövde Gösterisi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Azerbaycan’ın günlerdir süren Spor Festivaline Türk sporcular damga vurdu. Çok sayıda farklı spor kategorisinde yarışan Türk yarışmacılar 6 madalya alarak göğsümüzü kabarttı. Günlerdir süren festivalden güzel haberler gelmeye devam ederken, alınan madalya sayısı da giderek artıyor. Bir hafta olmadan kazanılan 6 madalyadan 2’si altın.

Azerbaycan’da gerçekleştirilen olimpiyatlara adını altın harflerle yazdıran Türk sporcular, basketbol, yüzme, judo kategorisinde sergiledikleri performanslarla Türkiye’ye eli boş dönmedi. 15 yaşında yüzme kategorisinde birinci olan genç sporcu, 2 altın madalyadan birini kazanan ilk Türk sporcu olmaya hak kazandı. Türkiye’nin kazandığı diğer altın madalya ise Judo kategorisinden geldi.

TÜRK SPORCULARA BAKAN’DAN TEBRİK

Türkiye’yi en güzel şekilde temsil ederek göğsümüzü kabartan sporculara Bakan Kasapoğlu’ndan tebrik mesajı geldi. Bakan, ‘Bizi temsil ede tüm sporcularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum’ mesajını kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yayınladı.

Azerbaycan’da Türk bayrağını dalgalandıran sporculara tüm Türkiye’den destek yağdı. Çok sayıda farklı kategoride madalya kazanan sporculara, vatandaşlar sosyal medya üzerinden övgü dolu sözler yazarak, tebrik etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.