Türk SİHA’ları Yunanistan’ı kıskaca aldı!

Yunanistan Savunma Bakanlığı, Türkiye’nin,/Süsleri sayesinde Yunanistan’ı kıskaca almasından endişe ediyor. Yunan basını, Arnavutluk’un Türk SİHA’larını almasından da rahatsız oldu.
Takip et
Türk SİHA’ları Yunanistan’ı kıskaca aldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Real News gazetesine göre; Yunanistan Savunma Bakanlığı, Türkiye’nin, İHA üsleri sayesinde Yunanistan’ın etrafında bir çember yaratma planına karşı alabileceği tedbirleri inceliyor.

Türk’larının Çeşme, Dalaman, KKTC’de Geçitkale ve Libya’dan sonra, şuanda de muhtemelen Arnavutluk’a konuşlanacağını söyleyen gazete, bu ülkenin 8.2 milyon euro karşılığında 3 tane satın almayı düşündüğünü yazdı.

Real News haberinde “Bazı askeri çevreler, Türkiye’nin’ları sayesinde Yunanistan’ı izlemesi için Arnavutluk’u bir uydu gibi kullanabileceği endişesini dile getiriyorlar. Arnavutluk neden satın almak istiyor? Herhangi bir ülkeden tehdit mi görüyor? Yoksa herhangi bir ülkeyi gözetlemek mi istiyor? Yunanistan ve İtalya, NATO ismine, Arnavutluk’un hava sahasının gözetimini üstlenmiş vaziyette. Bu da, Arnavutluk hava sahasına herhangi bir ihlal halinde, Yunan savaş uçaklarının lüzumlu tespit ve taciz işlemini yapacakları manasına geliyor” ifadesini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.