adplus-dvertising

Türk Ninja: 400 teknik biliyor, 15 doktorası var

Wushu ve yakın koruma antrenörü 45 yaşındaki Bilal Çelebi 400’ün üstünde Ninja tekniği biliyor, 200’ün üstünde sertifikası var. Çelebi öte yandan ABD, İsrail, Almanya ve İngiltere’nin de bulunduğu 15 farklı ülkeden ‘doktora’ unvanı aldı.
Takip et
Türk Ninja: 400 teknik biliyor, 15 doktorası var
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli wushu antrenörü Bilal Çelebi, haftanın 3 günü ninja giysilerini giyerek, kılıç ve öbür ekipmanlarıyla beraber ormanda antrenman yapıyor. 45 yaşındaki Bilal Çelebi, Samsun’da yaşıyor. Çocuk yaştan itibaren dövüş sporlarının birçok branşında eğitim alan Çelebi, 1997 senesinde wushu antrenörlüğü yapmaya başladı.

Milli takım antrenörlüğü de yapan Çelebi, daha sonra yakın koruma ve silah kullanma dersleri de vermeye başladı. Ürettiği Ninja ve koruma tekniklerinin patentini alan Bilal Çelebi, tekniğinin kullanıldığı 15 farklı ülkeden ise ‘doktora’ unvanı aldı. 400’ün üstünde teknik üreten Bilal Çelebi, bu teknikleri unutmamak ve yenisini eklemek ismine haftanın 3 günü ormanlık alana giderek Ninja giysileri çalışma gerçekleştiriyor.

Türk Ninja: 400 teknik biliyor, 15 doktorası var

“400 Ninja tekniğim var ve yakın koruma tekniklerimin patentini aldım”

Ürettiği tekniklerin yurt içi ve yurt dışında birçok yerde kullanıldığının altını çizen Dr. Bilal Çelebi, “Çocukluğumdan beri dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. 1997 senesinde antrenör oldum ve bir müddet de milli takım antrenörlüğü yaptım. 400 ninja tekniğim var. VİP yakın koruma tekniklerimin yanı sıra ulusal ve uluslararası uygulanan tekniklere sahibim. ABD, İsrail, Yunanistan, Almanya, İngiltere gibi 15 farklı ülke, tekniklerimi uyguladığı için bana ‘doktora’ unvanı verdi. Ülkeme faydalı olmak, gençleri eğitmek için uğraşıyorum. VİP yakın koruma alanında da 400’den fazla tekniğin patentini aldım. Gençlik ve Spor Bakanlığına lüzumlu müracaatları yapacağım. Devletimizin wushu sporuna daha fazla destek vermesini istiyoruz. Yurt dışında doktora almış hocaları devletler askeri eğitimlerde kullanıyorlar. Türkiye’de de bu şekilde bir vaziyet olsa daha iyi gelişme kaydedilir diyerek düşünüyorum. 200’ün üstünde sertifikam var. Bunlardan 15 tanesi yabancı devletlerin verdiği uzman doktorluk unvanı belgesi. Uluslararası müsabakalarda yaptığım derecelerin sertifikası, antrenörlük derecelerim var” şeklinde konuştu.

Türk Ninja: 400 teknik biliyor, 15 doktorası var

“Haftanın 3 günü ormanda tekniklerimi çalışıyorum”

Ninja giysileri ve geleneksel kılıç ile beraber tekniklerini tekrar ettiğini ifade eden Çelebi, “Haftanın 3 günü doğaya gelerek çalışma yapıyorum. Köyümde kendime özel bir yerim var. Burada hem yeni teknikler geliştiriyorum hem de ürettiğim teknikleri çalışıyorum. Ürettiğim teknikleri de İçişleri Bakanlığı’na korumada kullanılması için yazılı ve görsel olarak yolluyorum. Ürettiğim yakın koruma tekniklerinden devletimizin personellerinin de faydalanması için bunu yapıyorum. Ara Sıra de emniyet ve askeri personellere dersler veriyorum” diyerek konuştu.

Türk Ninja: 400 teknik biliyor, 15 doktorası var

8 senedir Dr. Bilal Çelebi’nin öğrencisi olduğunu ifade eden Burak Düzgün ise, “8 senedir Bilal hocadan yakın koruma dersleri alıyorum. Koruma konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bunların haricinde aldığımız eğitimler sonucunda yakın koruma işlerinde görev alıyorum. Hocamız, spordan önce insanların kendisini keşfetmesine öncelik veren bir insan. Kendi gelişimini de tamamlarken bizleri de yanında daha iyi bir insan olma yolunda vasıflar bulunduruyor” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.