adplus-dvertising

Türk Kızılay’ı Ukrayna’ya yardım gönderiyor!

Türk Kızılay, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının sonrasında savaşta etkilenen insanlar için yardım kampanyası başlattı.
Takip et
Türk Kızılay’ı Ukrayna’ya yardım gönderiyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Kızılayın internet sitesinde “Ukrayna için şuanda!” başlığıyla duyurulan yardım kampanyasında, “Ukrayna’da savaşta etkilenen mağdurların yanında ol. Elini uzat!” çağrısında bulunuldu.

Kampanyaya ilişkin yapılan açıklamada, Ukrayna ve Rusya arasında devam eden gerilimin savaşa dönüştüğü, insanlığın bir defa daha savaşın doğurduğu yıkım, acı ve kayıplarla sınandığı söylendi.

Açıklamada, “Daha önce meydana gelmiş benzerlerinin acısı henüz dinmeden uluslararası toplumun çaresiz kalarak izlediği bu krizde sivil yerleşimler savaş alanına dönüşmüş, sivil insanlar, çocuklar, kadınlar, yaşlılar, engelliler korku ve panik içerisinde sığınaklarda, yeraltı metro istasyonlarında soğuk ve sıkıntılı koşullarda yaşama tutunmaya çalışıyorlar.” ifadesi yer aldı.

Gün geçtikçe insani vaziyetin kötüleştiği Kiev, Kramatorsk, Harkov, Odesa ve Mariupol gibi büyük şehirlerde halkın, acil sağlık, barınma, korunma, gıdayla hijyen hizmet ve malzemelerinde büyük sıkıntılar yaşamaya başladığı vurgulandı.

Ukrayna Kızılhaçının yardım talebine istinaden “Kızılay Ukrayna İnsani Yardım Operasyonu”nun başlatıldığı bildirilen açıklamada, Ukrayna içine ve komşu ülkelere konuşlanan Kızılay ekiplerinin, paydaşları ile Ukrayna’nın bütün bölgelerine, tahliye ve göç güzergahlarına insani yardım ulaştırdığı bilgisi verildi.

Türk Kızılayın 5 tırlık ilk konvoyunun Ukrayna’ya sevk edildiği, yeni insani yardım konvoylarının da ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlandığı aktarılan açıklamada, “Sizler de bağışlarınızla Ukrayna’daki sivil insanlara el uzatabilir, sağlık, barınma, korunma, gıda ve hijyen ihtiyaçlarının karşılanmasına destek verebilirsiniz.” dendi.

Yardım kampanyasına katılmak isteyenler “www.kizilay.org.tr” internet adresi ile bankalardaki Kızılay hesapları ve şubeler aracılığıyla bağışlarını ulaştırabilecek. Öte Yandan bütün GSM operatörleri üstünden 2868’e “YARDIM” yazıp kısa mesaj gönderilerek de 10 lira bağış yapılabilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.