Türk Keneşi Zirvesi’nden Barış Pınarı Harekatı’na Destek

Azerbaycan'da yapılan Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Devlet Başkanları 7. Zirvesi'nden Barış Pınarı Harekatı'na destek kararı çıktı.

Azerbaycan’da yapılan Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Devlet Başkanları 7. Zirvesi sonuç bildirgesinden, Barış Pınarı Harekatı’na destek kararı çıktı.

AZERBAYCAN’DA DÜZENLENDİ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in ev sahipliğinde yapılan zirveye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’ın kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev katıldı.

Türk Konseyi gözlemci üyesi Macaristan’ın Başbakanı Viktor Orban ile kuruma üye olmasa bile etkinliklere katılım sağlayan Türkmenistan’ın Başbakan Yardımcısı Pürli Agamuradov da toplantıda yer aldı.

BARIŞ PINARI HAREKATI’NA DESTEK KARARI

Toplantı ardından kabul edilen ve liderler tarafından imzalanan bildiride, Barış Pınarı Harekatı’yla alakalı şu sözler yer aldı:

“Türk Konseyi, Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı’nın terörizmle mücadeleye, Suriye’nin toprak bütünlüğünün tesis edilmesine, Suriyelilerin teröristlerin zulmünden kurtarılmasına ve yerlerinden edilen Suriyelilerin ana vatanlarına güvenli ve gönüllü geri dönüşleri için koşulların oluşturulmasına katkı sağlayacağına olan umut ve inançlarını beyan etmektedir.”

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı