Türk Kadınının Dünyada Bilinen En Belirgin Özellikleri

Türk kadını, tarihteki rolüyle zorlukların üstesinden gelme kabiliyetine sahip muazzam bir varlık. İşte bu muazzam varlığın en belirgin özellikleri.

Dünya kamuoyunda Türk kadınına bakış, Atatürk’ün ve öncesinde ki Türk hakanları ile padişahların kadınlara yükledikleri anlam ve önem ile gelişmiş, bugüne gelmiştir. Cumhuriyet’in kurulması ile birlikte dünyada en erken seçme ve seçilme hakkına sahip olan Türk kadını, Mustafa Kemal Atatürk’ün tanıdığı bu hak ile dünya kamuoyunda ilk kez demokrasinin bir parçası oldu.

Türk Kadınının Dünyada Bilinen En Belirgin Özellikleri

Tarihin tozlu sayfalarında, o sayfaların en zorlu cümleleri olan ve en büyük sorumlulukları anne olmakla üstlenen kadınlar, elbette bu hakları hakkettikleri için edindiler. Ulu Türk hakanları ile padişahlarının kadınlara her zaman hak ve hukuk ile yaklaştığı ve Türk kültürünün mihenk taşı olarak gördüğü bilinmekte.

Türk Kadınının Dünyada Bilinen En Belirgin Özellikleri

Böyle köklü bir tarihi ve rolü olan Türk kadını, modernite ile birlikte farklı özellikler edinmiş olsalar da özünü korumaya devam ediyor. İşte günümüz Türk kadınının belirgin özellikleri:

ANNECİ OLMALARI

Türk kadını evlendiği andan itibaren evine anne ve iyi bir eş olsa da hala annesinin kızı olma özelliğini sürdürüyor. Anne ile arasındaki bağı koparmayan Türk kadını, bu özelliğiyle aile kavramının hakkını vermeye devam ediyor. Türk kadının gözü, %95 oranla asla yüksekte değildir. Azla yetinmeyi bilen Türk kadını, çoğu sadece imkanlar dahilinde ister.

Bir Türk kadınını gözlerindeki sevgiyle ve o sevgiyi paylaşamama güdüsüyle tanıyabilirsiniz. Onlar sevgilerini yaşarken elbette sevdiklerini kıskanırlar fakat dozunu kaçırmaya başlayan kıskançlıkları problem olarak görürler.

EVİNE BAĞLI OLMALARI

Türk kadını evinin direği, çocuklarının annesi olma özelliğiyle dünyada eşine az rastlanır bir özelliğe de sahip. Bunun yanı sıra başarıya aç olan Türk kadını, inandığı şeyi yapmak ve neticelendirmekle biliniyor. Bilim alanında birçok dalda başarıya koşan Türk kadını, insanlık namına önemli eserler bırakmaya devam ediyor.

Türk Kadınının Dünyada Bilinen En Belirgin Özellikleri

TÜRK KADINI, ASİLDİR

Türk kadını asaletiyle, dünyanın en güçlü ve en naif kadını olma özelliğini taşır. Türk kadınıdır ki ayakları öpülesi, omuzlara çıkarılası olan. Siz siz olun bir Türk kadınının annelik ve insanlık zarafetini yaralamayın.

Türk Kadınının Dünyada Bilinen En Belirgin Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı