Türk-İş Başkanı Mikrofonu Açık Unuttu: Uzasa İşi Karıştıracağız

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile konuşurken mikrofonların kapalı olduğu zannetti. Söylediği sözler ise, açık kalan mikrofonlar üzerinden gündeme bomba gibi düştü.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtladıkları toplantıda Atalay, mikrofonların kapalı olduğu sanıp, “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” ifadelerini kullandı. O anlar açık olan diğer mikrofonlara kaydedildi.


ANSIZIN GELEN İMZA ŞOK ETKİSİ YARATMIŞTI

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, iktidarın teklifinin kendi tekliflerinin çok altında olmasına rağmen sözleşmeye imzasını attı. 200 bin kamu işçisini ilgilendiren karara, grev restine rağmen ansızın imza atan Atalay’ın bu sözleri ise, zam pazarlığında nasıl bir tavır sergilendiğini özetler gibiydi.

“BURADA SÖYLE SEN”

Öte yandan Ergün Atalay, Bakan Selçuk’a, “Tarım Bakanlığı geçicilerini çözeceğim diye söyle burada sen” dedi. Bakan Selçuk da gazetecilere, “Ayrıca, Tarım Bakanlığındaki geçici işçilerin durumunu da yakın zamanda inşallah çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı