Türk Hava Yolları Dünyanın En Çok Ülkesine Uçan Şirketi

THY hangi ülkelere uçuyor? Türk Hava Yolları dünya sıralamasında kaçıncı sırada? işte hvayolu şirketi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

Türk Hava Yolları yurtiçi ve yurtdışında ülkemizi havayolunda gururla temsil eden bir şirkettir. Merkezi İstanbul’da bulunmaktadır ve dünyanın birçok ülkesine seyahatler yapmaktadır.

Türk Hava Yolları elinde de birçok rekor bulundurmaktadır. Bu rekorlardan bazıları 5 kez Avrupa’nın en iyi havayolu seyahati veren şirket olması, dünyanın en iyi 4. havayolu seyahat şirketi olmasıdır.

TÜRK HAVA YOLLARI UÇUŞ HATLARI

Türk Hava Yolları’nın dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu şirket olduğunu biliyoruz. Peki, Türk Hava Yolları nerelere seyahat ediyor? Türk Hava Yollarının uçuş ağına baktığımızda Kuzey Afrika, Güney Afrika, Orta Afrika, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Avrupa olduğunu görüyoruz.

Türk Hava Yolları 112 ülkede 227 dış hat tabi ilan edilenlerin sonu buraya dahil ve Hong Kong, Kosova, KKTC ve Tayvan’ın tamamı da ayrı ülke olarak kabul edilmekte, kabul görmektedir. THY iç hatlarına bakacak olursak ise Anadolujet’in uçtuğu noktalar hariç toplam 51 iç hata uçmaktadır. Toplamda 280 noktaya ve bölgeye sefer düzenleyen Türk Hava Yolları bu uçuş ağı ile dünyanın en çok uçuş ağı bulunan listede dünyada 4. olarak yer almaktadır.

Bu arada şunu da belirtmekte fayda var ki 2014 yılının verilerine göre 2014 yılında toplam 54,7 milyon yolcu taşımıştır.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı