Türk Elçiliği Yakınlarında Büyük Patlama

Afganistan’da Türk ve Amerikan Başkonsolosluklarının yakınlarında büyük bir patlama gerçekleşti. Patlamadan sonra Kabil Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve çok sayıda asker bölgeye intikal etti.

Afganistan’ta yer alan Türk Başkonsolosluğu binasının yakınlarında büyük bir patlama gerçekleşti. İlk belirlemelere göre 95 kişinin yaralandığı ve ölü sayısının henüz belli olmadığı patlama son yılların en büyük patlamalarından birisi.

Afganistan’ın başkenti Kabil’de yaşanan patlama çok sayıda insanın yaralanmasına enden olurken, bilançonun net hali bilinmiyor. Çok sayıda ölünün olduğu fakat henüz net bir rakamın olmadığı açıklanan patlama, Türk ve Amerikan başkonsolosluklarına da çok yakın bir yerde gerçekleşti.

PATLAMA SONRASI KABİL’İ DUMAN KAPLADI

Patlama sonrası çok sayıda güvenlik ekibinin geldiği bölgede ikinci bir patlamaya karşı tedbir alındı. Kabil Emniyet Müdürü Sözcüsü Firdevs Faramarz,  patlamanın birçok diplomatik binanın bulunduğu semte yakın olan 9. polis karakoluna yakın bir yerde gerçekleştiğini ifade etti.

Konuyla alakalı bilgiler henüz tam manasıyla netleşmediği için Kabil Emniyet Müdürlüğü sadece patlamanın gerçekleştiği bölgeyle alakalı bilgi vermekle yetindi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı