Türk Bayrağı’nı İndirdiler, Aranıyorlar

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’inde 45 yıl aradan sonra ibadete açılan Panaya Meryem Ana Kilisesi’nde yüzlerce Rum misafir, ayin yaptı. Ayinin sonlanmasının ardından kiliseden ayrılan Rumlar, kiliseye 150 metre yakınlıktaki bir okula girdiler. Burada bir Türk Bayrağı’nı indirip Rauf Denktaş’ın resmini alarak okuldan kaçtı.

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde 45 yıllık bir aranın ardından tekrar ibadete açılan Panaya Meryem Ana Kilisesi, yüzlerce Rum’un ziyaretine uğradı. 45 yıl sonra gerçekleşen ayin sonrasında kiliseden çıkan Rumlar, civardaki yerleşkeleri ziyaret etmeye başladı. Birkaç Rum’un ise kiliseye 150 metre yakınlıktaki Akdoğan Dr. Fazıl Küçük İlkokulu’na girdi.

RAUF DENKTAŞ’IN RESMİNİ VE TÜRK BAYRAĞINI ÇALDI

Okula giren ve Rum olduğu tespit edilen şahıs, ilk önce okulun içinde bir süre gezdi. Güvenlik kameralarına yansıyan o anlarda şahıs, Rauf Denktaş’ın resmini olduğu yerden alarak bahçeye çıktı. Burada 10 dakika boyunca Türk Bayrağı’nın asılı olduğu bayrak direğine gelip giden şahıs, bayrağın asılı olduğu ipi kesmeye çalıştı. Kopan ip sebebiyle olduğu yerden yere süzülen Türk Bayrağı’nı alan şahıs, okul duvarlarından kaçarak uzaklaştı.

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti konuyla alakalı Rum tarafında izahat istedi. Polislerin incelemesi ise devam ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı