Turizmin Başkenti Tarihinin Turist Rekorunu Kırıyor

Antalya tarihinin en iyi yazlarından birini yaşıyor. Turizmin başkentine Haziran ayının son Cumartesi günü 91 bine yakın turist geldi.

Turizm cenneti olarak bilinen Antalya tarihinin en iyi yaz aylarından birini yaşıyor. Haziran ayı boyunca adeta turist akınına uğrayan şehir her gün turist rekoruna bir yenisini ekliyor.

Düden Şelalesi, Konyaaltı Plajı, Antalya müzesi gibi hem tarihi hem turistik zenginliklerle dolu turizm şehrine bu yıl turistler oldukça fazla ilgi gösteriyor. Son günlerce ziyaretçi sayısıyla rekor üstüne rekor kıran şehirde Haziran ayının son Cumartesi günü 91 bine yakın ziyaretçi geldi. Yılın en sıcak günlerinde tatil için Antalya’ya akın eden turistler, havalimanında uzun kuyruklar oluşturuyor.

RUSLARIN TERCİHİ ANTALYA

Turizm başkentini tercih eden turistlerin büyük çoğunluğunu ise Ruslar oluşturuyor. Yapılan araştırmaya göre Rus vatandaşların yarısı tatil için Antalya’yı tercih ediyor. Turistlerin akın ettiği Antalya’da ise en çok esnafın yüzü gülüyor. Şehrin valisi Münir Karaloğlu kişisel hesabından turizm cennetine gelen turistlere ilişkin son verileri kişisel hesabından aktardı. Haziran ayının son Cumartesi günü şehre 91 bine yakın ziyaretçi geldiğini duyuran Karaloğlu, Allah bolluğumuzu daim etsin’ mesajı verdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı