Turizm Şehri Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Turizmin başkenti Antalya bu yıl tarihinin turist rekorunu peş peşe kırıyor. Yılın ilk gününden bu yana turistler şehre akın etmeye devam ediyor.

Türkiye ekonomisine turizmle büyük katkılar sağlayan Antalya bu yıl da kendinden bekleneni gerçekleştirdi. Kusursuz denizi, tarihi mekanlarıyla her yıl en çok turist alan şehirlerin başında gelen Antalya bu yıl da art arda rekorlar kırmaya devam ediyor. Şehrin ekonomisine büyük katkı sağlayan turistlerin en çok gezmekten zevk aldıkları mekanlar ise, tarihi Kaleiçi, Yivli Minare, Tarihi Liman ve Aspendos Tiyatrosu.


Sadece Türkiye’nin değil, Dünyanın da en çok turist alan şehirleri arasında olan Antalya bu yıl bereketli bir yıl yaşıyor. Antalya’nın yöresel ürünlerine büyük ilgi gösteren turistler en çok esnafın yüzünü güldürüyor. Yerli ve yabancı turist akımına uğrayan şehri en çok tercih edenler ise her yıl olduğu gibi bu yıl da Ruslar oldu.

7 AYDA 7 MİLYON TURİST

Tüm zamanların turizmin en yoğun olduğu dönemini yaşayan şehirde yıl sonuna kadar yeni rekorlar kırılması bekleniyor. Kişisel sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan il Valisi Karaloğlu tatil şehrine gelen turistlere ilişkin son verileri aktardı. Karaloğlu yılın ilk günlerinden bu yana kente gelen turist sayısının 7 milyona ulaştığını belirterek, ‘Şehrimize nazar değmesin, dilerim aynı berekette devam etsin’ sözlerini aktardı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı