Turizm Cennetinde Şüpheli 12. Ölüm!

Dominik Cumhuriyeti’nde son dönemde artan şüpheli ölümlere bir yenisi eklendi. 12. kurbanın kanında böcek ilacı bulaşmış bir virüs olduğu iddia edildi.

Survivor yarışmasıyla birlikte Türk halkının da yakından tanıma şansı bulduğu Dominik Cumhuriyeti şu günlerde şüpheli ölümlerle boğuşuyor. Tatil cenneti ülkede son günlerde yaşanan şüpheli ölüm sayısının 12’ye çıkması yerli halkı da tedirgin ediyor. Son olarak ailesi ile birlikte ülkeye tatile giden Khalid Adkins adlı 47 yaşındaki adam hayatını kaybetti. Ani bir rahatsızlık sonrası böbrek yetmezliği gerekçesiyle hayatını kaybeden adamın ölümünde böcek ilacından etkilenmiş bir virüsün rol oynadığı belirtiliyor.

Talihsiz adamın yas tutan ailesi ise yetkililerden açıklama bekliyor. Abisinin kusma ve ishal şikayetleri nedeniyle hastaneye kaldırıldığını, burada da nefes güçlüğü çekerek hayatını kaybettiğini söyleyen acılı kız kardeş sosyal medyadan da cenaze masraflarına yardımcı olunabilmesi için çağrıda bulundu.

TURİZM DİP YAPTI

Art arda yaşanan bu ölümler turizm cenneti bölgeyi de derinden etkiledi. Son dönemde rezervasyonların yüzde 75 oranında düştüğünü söyleyen işletmeciler hükümetten bir an önce bu olaya el atmasını istiyor. Ülkenin en önemli geçim kaynağı olan turizmin bu ölümlerden etkilenmesinin önünün alınmasını isteyen işletmeciler zararlarının çok büyük olduğunu dile getiriyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı