Turistlerin Gözü Önünde Kurşun Yağmuru!

Kuşadası'nın en işlek bölgelerinden biri olan Lozan Meydanı'nda silahlar konuştu. Dönerciye dalan şahıs belindeki silaha sarılarak kurşun yağmuruna tuttu.

Akşam saat 22:00 civarında meydana gelen olay turizmin en yoğun bölgelerinden biri olan Kuşadası’nı karıştırdı. Yüzlerce turistin arasına dalıp belindeki silahı çıkartan zanlı döner işletmeciliği yapan G.S’yi adeta kurşun yağmuruna tutu. Bacağına isabet eden kurşunla yere yığılan G.S’ye ilk müdahale olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapıldı.


Zanlının saldırıyı neden gerçekleştirdiği henüz bilinmezken çevre sakinlerinden edinilen bilgiye göre olay yerine lüks bir araçla gelen saldırgan direk aşağıya inerek işletme sahibi G.S’nin üzerine yürüdü. Bu sırada aracın içerisinde bekleyen birkaç arkadaşı ise olayı izlemekle yetindi. Ne olduğunu dahi anlamayan G.S’nin üzerine üç el ateş eden zanlı daha sonra olay yerinden uzaklaşmaya çalıştı. Ancak çevredeki polis ekipleri ve bekçi timleri olaya anında müdahale ederek zanlıyı ve yanındaki arkadaşlarını apar topar gözaltına aldı. Bacağına tek kurşun isabet eden G.S hastaneye kaldırılırken zanlılar ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

LOZAN MEYDANI KARIŞTI

Açılan ateş sonucu kurşunlardan bazıları çevredeki diğer dükkanların camlarını kırdı. Panik içerisinde sağa sola kaçışan turistler ise kısa süreli izdihama sebep oldu. Bazı turistlerin olay yerinde fenalık geçirdiği görülürken bölgeye gelen sağlık ekipleri panikleyen turistleri sakinleştirmeye çalıştı. Camları kırılan ve dükkanlarına kurşun isabet eden esnaf ise gece boyunca kepenklerini indirdi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı