Turistik Doğu Ekspresi ay sonunda ilk seferini yapmaya hazırlanıyor

Dünyanın en güzel 4 rotasından birisine sahip olan Doğu Ekspresi, yeni yılda bambaşka bir proje ile karşımıza çıktı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Turistik Doğu Ekspresi adında yeni bir tren hattı kurulduğunu ve ilk seferin 29 Mayıs 2019 tarihinde yapılacağını söyledi.


Turistik Doğu Ekspresi ay sonunda ilk seferini yapmaya hazırlanıyor

Türkiye’de son 2 yıldır oldukça trend bir yolculuk olan Doğu Ekspresi yolcuğuna bilet bulunamıyor ve bu durumu fırsat olarak gören turizm şirketleri sebebiyle kara borsada tren biletleri binlerce liraya kadar alıcı buluyordu. Bu durumdan rahatsız olan bakanlık konuya el attı ve yeni bir tren hattı kurdu. İstanbul’dan şuanda Kars’a herhangi bir tren yok fakat Ankara Garından bineceğiniz bir tren ile Kars’a direkt olarak gidebiliyorsunuz. Turistik Doğu Ekspresi ile normal Doğu Ekspresi seferlerine ek bir hat kurulmuş oldu.

CAHİT TURHAN DÜNYANIN EN İYİSİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, dünyanın en güzel 4 rotasından birisine sahip olan Doğu Ekspresi seferlerine ek olarak yeni bir hat kurulduğunun müjdesini verdi. Gelen bilgilere göre Turistik Doğu Ekspresi adında yeni bir tren hattı kurulduğu açıklandı. Turhan, Türkiye’nin turizm ekonomisine çok büyük katkı sağlayan Doğu Ekspresi seferlerinin artık çok daha fazla olacağını söyledi. Turistik Doğu Ekspresinde Bakan Turhan’ın yaptığı açıklamaya göre bütün vagonlar yataklı olacak.

TAM 27 SAAT SÜRECEK

Ankara’dan hareket edecek olan yeni tren hattının tek yönlü ulaşım süresinin 27 saat olduğu söylendi. Ankara’dan Kars’a ve tekrar Ankara’ya dönecek olan bir tren toplamda 54 saatlik bir yol katetmiş olacak. Buda gün bazında 2 günden fazla tutuyor. Eşsiz manzaralar ve lezzetlere sahip olan Doğu Ekspresi rotası artık turistlerin sık sık kullandığı bir rota olacak. Turistik Doğu Ekspresi ilk seferini 29 Mayıs 2019 tarihinde yapacak.

Yazar: Demet Dereli

Demet Dereli
Meslek hayatında emin adımlarla ilerleyen Demet Dereli, 1982 senesinde Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi mezunu olan Dereli, kendini internet ve basın yayın alanında da geliştirerek gazeteciliğe ilk adımı atmıştır. Dereli bir çok tanınmış yayın organında görev aldıktan sonra özellikle spor alanına yönelmiştir.

İlginizi Çekebilir

Ramazan ayında raylı araç seferleri geceye kadar uzatıldı

Ramazan ayında raylı araç seferleri geceye kadar uzatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karara göre Ramazan ayı boyunca raylı araçlarda sefer saatleri uzatıldı. Gece 02.00'a kadar uzatılan araç seferleri vatandaş tarafından bir hayli ilgi görecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.