Turiste Hakaret Edip Parasını Alan Taksiciye Para Cezası!

Senagalli turisti yolcu olarak alan taksicinin, turiste hakaret edip zorla bahşiş alma iddiasıyla dava açılmıştı. Karara bağlanan dava sonucunda o taksiciye para cezası kesildi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bir taksici, aracına aldığı Senegalli turist Ousmane Alyly’e, yolculuk esnasında, ‘Sen terörist misin?’, ‘Camileri bombalamaya mı geldin?’ diye hakaret etmiş ve zorla bahşiş almaya çalışmıştı.

Basına yansıyan görüntüler sonrası yolcu, taksi sürücüsü Osman Keleş’e, dava açmıştı.

DAVA SONUÇLANDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, taksi sürücüsü Osman Keleş ile ilgili ‘Tehdit’, ‘Kişiler arasında ayrımcılık yapmak’ ve ‘Hakaret’ suçlarından 8 sene 9 aya kadar hapis cezası istenmişti.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada sanık Osman Keleş ile avukatı hazır bulundu.

Sanık Osman Keleş’in kasten ayrımcılık yapmadığına ilişkin beyanda bulunan avukatı, “O tarihte daha önce de arz ettiğimiz üzere yurt dışındaki bir ülkede Müslümanların ve Türk uyruklu vatandaşlarımızın da bir cami içerisinde hunharca öldürülmesinin acısının, kederinin sıcak olduğu bir vaziyette müştekinin kendisine karşı lakayt beyanları olduğundan müvekkil de karşılık vermiştir. Başkaca da herhangi bir eylemi söz konusu değildir. Beraatine karar verilmesini talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

‘6 AYDIR ÇALIŞAMIYORUM’

Kararın açıklanmasının öncesinde son sözü sorulan sanık Osman Keleş, “Olay nedeniyle 6 aydır çalışamıyorum, işsizim. Beraatimi talep ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Taksiciden aracına binen Senegalli turiste şok sözler

4 BİN 500 LİRA İDARİ PARA CEZASI KESİLDİ

Mahkeme, sanık Osman Keleş’in ‘Tehdit’ ve ‘Kişiler arasında ayrımcılık yapmak’ suçlarını işlediğine ilişkin unsurların oluşmadığı gerekçesiyle beraatine hükmetti.

Sanık Osman Keleş, ‘Hakaret’ suçundan 4 bin 500 lira adli para cezasına çarptırıldı ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı