adplus-dvertising

Tureks Turizm borsa (Bist) kodu nedir? Tureks Turizm (TUREX) halka arz ne zaman, hangi bankadan?

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onay olan şirketlerden biri de Tureks Turizm oldu. Yatırımcılar, Tureks Turizm halka arz tarihlerini ve Borsa (Bist) kodunu araştırıyor. Turex borsa kodu nedir, Turex hangi bankalardan alınır, halka arz ne zaman, eşit dağılım mı? Tureks turizm halka arz ne zaman, halka arz eşit mı, turizm halka arz tarihi, halka arz oransal mı, Tureks turizm halka arz izahname
Takip et
Tureks Turizm borsa (Bist) kodu nedir? Tureks Turizm (TUREX) halka arz ne zaman, hangi bankadan?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tureks Turizm’in halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onayını aldı. Yatırımcılar, Tureks hakkında detaylı bilgiler araştırmaya başladı. Tureks Turizm’e yatırım yapmak isteyenler ise borsa kodunu, hangi bankalardan alınabileceğini ve şirket hakkında detaylı bilgileri araştırıyor. Tureks Turizm (TUREX) hakkında merak edilenler haberimizde!

Şirket Tureks Turizm Taşımacılık Anonim Şirketi
Lider OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Aracılık Yöntemi En İyi Gayret Aracılığı
Halka Arz Öncesi Çıkarılmış Sermaye 100.000.000 TL nominal
Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye 108.000.000 TL nominal
Halka Arz Miktarı ve Türü 8.000.000 TL nominal (Sermaye Artırımı)
14.500.000 TL nominal (Ortak Satışı)
Toplam 22.500.000 TL nominal
Halka Arz Büyüklüğü 270.000.000 TL
Halka Açıklık Oranı 20,83%
Halka Arz Fiyatı 12,00 TL
Halka Arz Tarihleri 01-02 Nisan 2021
Halka Arz Talep Toplama Yöntemi Borsada Satış-Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi
Borsada İşlem Görme Tarihi (tahmini)/ Pazarı Ana Pazar
Tahsisatlar Yoktur.

Tureks Turizm borsa (Bist) kodu nedir? Tureks Turizm (TUREX) halka arz ne zaman, hangi bankadan?

TUREKS TURİZM HAKKINDA

Turex Turizm A.Ş. kurulduğu 2002 yılından bugüne turizm, personel ve öğrenci taşımacılığı alanlarında; profesyonel yönetimi, uzman şoför kadrosu ve güçlü teknoloji altyapısı ile sürekli gelişimi prensip edinerek, Türkiye’nin önemli kamu ve özel kuruluşlarına servis hizmetleri sunmaktadır. Turex aynı zamanda, toplu taşımacılık (Özel Halk Otobüsü) alanında da, Türkiye’de belediyelerin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla, hizmet ağına yeni alanlar katmaktadır. Turex, operasyonel filo kiralama alanında, araç tedarik ve kullanımında yaşayabileceğiniz sorunlara, stratejik çözümler sunabilmek amacıyla; danışmanlık ve finansal hizmetler sunmaktadır. Turex kendi imkânları, altyapısı ve sayısı binlere varan son model araç filosuyla “Kalite” prensibinden ödün vermemektedir. Turex Tur Seyahat Organizasyon A.Ş. 2011 yılı içinde Myturex’i kurarak, turizm alanına yatırım yapan şirketimiz, turizmin tüm ürünleriyle alanında lider bir marka yaratma hedefindedir.
Yüksek hizmet kalitesini, güçlü ve güvenilir teknoloji altyapısıyla birleştiren şirketimiz, “www.biletika.com” web portalı ile tüm Türkiye’de online olarak ulaşılabilir bir servis ağı kurmuştur.

Tureks Turizm borsa (Bist) kodu nedir? Tureks Turizm (TUREX) halka arz ne zaman, hangi bankadan?

TUREKS TURİZM HALKA ARZ PAYI NEDİR?

Halka arzla Tureks Turizm Taşımacılık, 100.000.000 TL olan mevcut sermayesini 8.000.000 TL’den 108.000.000 TL’ye çıkaracak. Halka arzda 14.500.000 adet hisse 12 Türk Lirası bedelle satılacak.

SPK açıklamasında, Tureks Turizm Taşımacılık’ın mevcut ortaklarından Keeler Holdings’in 6.162.500 TL, Atilla Ersan 2.537.500 TL ve 1.812.500 TL’lik Nazif Ersan’ın sahip olduğu 1.812.500 TL’lik hissenin Celal Kalkan tarafından ihraç edildiği ve Celal Kalkan’ın sahip olduğu 2.175.000 TL’den 14.500.000 adet hisse de halka arz edilecek.

TUREKS TURİZM ARZ TARİHLERİ NE ZAMAN?

Gelen bilgilere göre; Sermaye piyasası tabanlı fonlama sistemini tercih eden Tureks Turizm (TUREX) için ise 1-2 Nisan tarihlerinde talep toplanacak. Halka arz edilecek payın 270 milyon TL olması beklenirken öte yandan 10.30-13.00 saatleri arasında “Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış” yöntemi ile yapılacağı duyurulan halka arz için hisse fiyatları da duyuruldu.

TUREKS TURİZM BORSA KODU (BIST) NEDİR?

Tureks Turizm borsada TUREX kodu üzerinden arama yapabilirsiniz.

TUREKS TURİZM HANGİ BANKA VE ARACILARDAN?

Tureks Turizmin halka arzı OYAK Yatırımın liderliğinde “Borsada Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” ile Borsa İstanbul bünyesinde Birincil Piyasa’da gerçekleştirilecek. Arz için halktan 2 iş günü boyunca talep toplanacak. Turex Trurizm halka arzın tüm bankalar ve aracı kuruluşlar aracılığıyla ve TUREX koduyla gerçekleşmesi bekleniyor.

TUREX TURİZM HALKA NASIL YAPILACAK?

Tureks Turizm (TUREX) için ise 1-2 Nisan’da talep toplanacak. Bu şirket de ‘eşit dağıtım yöntemi’ ile halka arz olacak. Talep toplamında pay başına fiyat 12 TL olarak belirlenirken halka arz büyüklüğünün 270 milyon lira olması öngörüler arasında yer alıyor.

Gelen bilgilere göre şirketin halka açıklık oranı da yüzde 20,83 olacak. Tureks Turizm, halka arz gelirinden şirketin payına düşecek nakdin yüzde 70-80’inin planlanan yatırımların finansmanında yüzde 20-30’luk kısmını da kısa vadeli banka kredilerinin kapatılmasında kullanacak.

SPK’nın açıklamasında ayrıca, Tureks Turizm Taşımacılık’ın mevcut ortaklarından Kiler Holding’in sahip olduğu 6.162.500 TL, Atilla Ersan’ın sahip olduğu 2.537.500 TL, Nazif Ersan’ın sahip olduğu 1.812.500 TL, Engin Ersan’ın sahip olduğu 1.812.500 TL ve Celal Kalkan’ın sahip olduğu 2.175.000 TL nominal değerli toplam 14.500.000 adet paylar da halka arza konu edileceği kaydedildi.

ŞİRKETE AİT FİNANSAL RAPORLAR

Tureks Turizm borsa (Bist) kodu nedir? Tureks Turizm (TUREX) halka arz ne zaman, hangi bankadan?Tureks Turizm borsa (Bist) kodu nedir? Tureks Turizm (TUREX) halka arz ne zaman, hangi bankadan?

ORTAKLAR TAAHHÜT EDİYOR

Şirket, payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren bir yıl boyunca bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını ve dolaşımdaki pay miktarının artmasına sebep olmayacağını taahhüt etti.

Ayrıca, halka arz eden pay sahipleri Kiler Holding, Nazif Ersan, Engin Ersan ve Celal Kalkan, 180 gün süreyle dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde borsada veya borsa dışında halka arza konu edilmeyeceğini, bu doğrultuda bir karar alınmayacağını, şirket payları borsada işlem görmeye başladığı tarihten itibaren bir yıl boyunca maliki oldukları şirket paylarını halka arz fiyatının altındaki bir fiyattan borsada satmayacağını, bu payların halka arz fiyatının altında borsada satılması sonucunu doğuracak şekilde herhangi bir işleme tabi tutmayacağını taahhüt etti.

TUREX TURİZM HİSSE FİYATI NE KADAR?

Tureks Turizm Taşımacılık, halka arz ile 100.000.000 TL değerindeki mevcut sermayesini 8.000.000 TL artırarak 108.000.000 TL’ye yükseltecek.

Halka arzda 14.500.000 adet pay satışa konu edilecek ve hisse başı fiyatı 12 TL olacak.

TUREX TURİZM HALKA ARZ HİSSE FİYATLARI

Tureks Turizm Taşımacılık, halka arz ile 100.000.000 TL değerindeki mevcut sermayesini 8.000.000 TL artırarak 108.000.000 TL’ye yükseltmeyi planlıyor.Halka arzda 14.500.000 adet pay satışa konu edilecek ve hisse başı fiyatı 12 TL olacak.

SPK’nın açıklamasında ayrıca, Tureks Turizm Taşımacılık’ın mevcut ortaklarından Kiler Holding’in sahip olduğu 6.162.500 TL, Atilla Ersan’ın sahip olduğu 2.537.500 TL, Nazif Ersan’ın sahip olduğu 1.812.500 TL, Engin Ersan’ın sahip olduğu 1.812.500 TL ve Celal Kalkan’ın sahip olduğu 2.175.000 TL nominal değerli toplam 14.500.000 adet paylar da halka arza konu edileceği kaydedildi.

TUREX TURİZM HALKA ARZ HİSSE DAĞITIM ORANI EŞİT Mİ?

“Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış” yöntemi ile yapılacak.

TUREX TURİZM İZAHNAME (SPK TARAFINDAN ONAYLANAN)

Tureks Turizm borsa (Bist) kodu nedir? Tureks Turizm (TUREX) halka arz ne zaman, hangi bankadan?

Tureks Turizm borsa (Bist) kodu nedir? Tureks Turizm (TUREX) halka arz ne zaman, hangi bankadan? Tureks Turizm borsa (Bist) kodu nedir? Tureks Turizm (TUREX) halka arz ne zaman, hangi bankadan?

TUREKS TURİZM LOT  DAĞILIMI VE DEĞERİ

Şirketin paylarının halka arzı Oyak yatırım tarafından ”Borsa da satış ve sabit fiyat yöntemiyle talep toplama ve satış yöntemi” ile gerçekleştirilecek olup 14,500,000 TL nominal değerli payları satışa konu olacak olup her payın değeri 12TL olarak 1-2 Nisan tarihinde talep toplama gerçekleşecektir.

Eğer ki ışık plastikteki kadar talep gelirse her bir şirketten yatırımcılara ne kadar pay düşer?
Qua Granit: Kişi Başı 60 Lot Düşer (987₺)

Matriks bilgi dağıtım: Kişi Başı 18 Lot Düşer (504₺)

Tureks Turizm: Kişi Başı 56 Lot Düşer (672₺)

HALKA ARZ SÜRECİ NASIL DEVAM EDİYOR?

Genel itibari ile halka arz süreci şu şekilde devam eder;

Aracı kurumlar ile iletişime geçmek: Halka arz yapma amacı olan şirketlerin öncelikle aracı kurumlar ile iletişime geçerek bir aracılık sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir. Söz konusu kurum, halka arza yetkili bir aracı kurum olmak zorundadır. Sözleşmenin imzalanması ile birlikte halka arz işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile iletişime geçmek: Sermayesini halka açmak isteyen şirketler, Sermaye Piyasası Kurulu ile sözleşme imzalamak zorundadırlar. Böylece SPK’nın denetimi ve kararlarına tabi olurlar. Şirket, SPK mevzuatına uygun hale getirildikten sonra halka arz edilebilirler. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte; aracı kurum, Sermaye Piyasası Kurulu’na ve Borsa İstanbul’a söz konusu şirketin halka arz işleminin başlatılması için başvuruda bulunur.(ŞİRKETİN BULUNDUĞU AŞAMA)

Şirket verilerinin Borsa İstanbul ve SPK uzmanlarınca incelenmesi: Şirketin merkez binası, genel faaliyetleri, piyasa değeri vb. özellikleri Borsa İstanbul ve SPK yetkilileri tarafından incelenerek bu kurumlara bilgi verilir. Bu verilerin uygunluğu kabul edildikten sonra şirketin halka arz işlemleri fiilen başlamış olur.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.