Tunceli Belediyesinden Kadın Çalışanlarına Regl İzni

Tunceli Belediyesi yaptığı açıklamada kadın çalışanlarına ayda bir regl izni vereceğini açıkladı.

Tunceli Belediyesi’nde kadın personeller ile alakalı çok önemli bir hamle geldi. Belediye, kadın personellerine her ayın belli bir günü menstrüasyon (regl) izni verecek.


Belediye tarafından verilen karar sosyal medya sayfasından açıklandı. Paylaşılan mesajda Belediye Başkan Yardımcısı Canan Ay Doğan, kadın personeller ve DİSK Genel İş Şube Başkanı Şükran Yılmaz’ın bir araya gelerek protokol imzaladığı bildirildi.

Açıklamada şu sözler kullanıldı;

AYDA 1 GÜN REGL İZNİ

“Bilindiği gibi Belediye Kadın Meclislerimiz kadınların her yerde özneleşerek iradeleşmesini asıl alarak kadın haklarını savunuyor. Bu manada kadınların güncel isteklerini belirleyip, bu problemleri çözmeyi önümüze hedef yapıp eylül ayı içinde gerçekleştirilen Belediye Meclis toplantısında Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonu kurulması için karar vermiştik. Belediyenin bütün hizmetlerinin ve yapacağı projelerin, her türlü ayrımcılığa karşı cinsiyet eşitliğini asıl alacak şekilde dizayn edilmesine katkı vermek amacıyla kadın meclislerimiz ve komisyonumuz bu çalışmalarına devam ediyor. Bu manada toplumsal cinsiyet eşitliği ilkemiz gereği kadınlar kadın personellerimize her ayın tespit ettikleri bir günü menstrüasyon (regl) izni verme kararı verdik. Benzer kararların çalışma alanlarında çoğalması ve daha ileriye götürülmesi amacıyla uğraş vereceğimizi bildirerek bu çalışmaların fazlalaşmasını temenni ederiz.”

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı