Tüm Türkiye’de kar alarmı! Perşembe günü başlıyor

Meteoroloji’nin güncel verilerine göre Türkiye bu hafta sağanak ve kar yağışlarının etkisi altına girecek. Perşembe günü bütün yurtta etkili olacak olan kar yağışı, cumartesi günü yurdu terk edecek. Yeni haftada yağışların devam etmesi bekleniyor.
Takip et
Tüm Türkiye’de kar alarmı! Perşembe günü başlıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmeye göre bu hafta yurt genelinde kuzey, iç ve batı kesimlerde artacak olan hava sıcaklıklarının perşembe gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacağı, fakat hafta sonunda tekrar artacağı tahmin ediliyor.

SOĞUK VE YAĞIŞLI SİSTEM ÇARŞAMBA GÜNÜ YURDA GİRİŞ YAPACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Bayram Doğan, A Haber‘e yaptığı açıklamalarda yurt genelinde hava vaziyetini değerlendirdi. Doğan, Salı günü yurdun büyük çoğunluğunda yağış beklenmediğini, yağışların Muğla, Antalya batı kesimleri ve Antakya civarında görüleceğini söyledi.

Çarşamba gününden itibaren soğuk ve yağışlı bir sistemin yurda gireceğini söyleyen Doğan, Marmara, İç Anadolu ve İç Ege’de yağışların görüleceğini açıkladı.

Tüm Türkiye’de kar alarmı! Perşembe günü başlıyor

KAR GELİYOR

Perşembe günü itibariyle ise bütün yurtta sağanak ve kar yağışlı hava etkili olacak. Hava sıcaklıklarında ciddi düşüş beklenirken, iç kesimlerde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar görülecek.

CUMA GÜNÜ DOĞU’YA HAREKET EDECEK

Doğan, kar yağışlarının Cuma günü itibariyle yurdun doğu kesimine hareket edeceğini söyledi. Cumartesi günü itibariyle ise yağış seli yurdu terk edecek. Fakat Pazar günü itibariyle yeni bir yağışlı sistem yeniden yurda girecek.

İşte MGM’nin 5 günlük hava vaziyeti haritası;

Tüm Türkiye’de kar alarmı! Perşembe günü başlıyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.