Tüm Köy Aynı Rüyayı Görünce Evin Kapısına Şehit Mezarı Yaptılar

Sivas’ın Gümüşçevre Köyü’nde birçok köylü aynı rüyayı görünce, rüyada gördükleri yere şehit mezarı yaptılar. Bir eve bitişik yapılan mezar görenleri şaşırtıyor.

Sivas’ın Zara ilçesine bağlı Gümüşçevre Köyü’nde bulunan bir mezar görenleri hayrete düşürüyor. Bir evin duvarının tam dibine yapılan mezarın ilginç bir de hikayesi var.

KİME AİT OLDUĞU BELLİ DEĞİL

Köyde birçok kişi aynı rüyayı görünce harekete geçildi. Rüyalarında evin duvarının dibinin şehit mezarı olduğunu gören köylüler hemen rüyalarında gördükleri yere bir mezar inşa etti. Gelip geçenin şaşkın gözlerle izlediği mezarın kime ait olduğu ise bilinmiyor.

“ÇOK GÜZEL RÜYALAR GÖRDÜK”

Konu ile ilgili gazetecilere bilgi veren köy sakinlerinden Malik Işlak, mezarın bulunduğu yerde şehit kabri olduğuna inandıklarını belirterek, “Sultan Alaaddin’in yapmış olduğu Kösedağ Savaşında, buralarda savaşlar olduğu zaman şehitler düşmüş. Şehitleri olduğu yere gömüyorlar. Burada da bir şehidimiz yatıyor. Bunu köyde birkaç kişi rüyasında gördü. Çok güzel rüyalar görüldü. Bunun yerini tespit ettik ve bir kabir yaptık. İlçemizde benzer şekilde sonradan tespit edilen başka şehit mezarları da var. Onları da kabir yaptık. Bu arsa bizimdi, bu şehit burada olunca arsayı kuran kursuna bağışladık. Bu binayı da sonradan yaptık. Şimdi hoca üst katta kalıyor. Alt tarafı da kuran kursu olarak kullanılıyor.”ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı