Tüm Emeğini, Kendi Elleriyle Hırsıza Teslim Etti

İsminin Bekir olduğu öğrenilen şoför, Tokat'tan Antalya'ya götürmek için aracına yüklediği hayvanlarla birlikte sırra kadem bastı.

Tokat’ta Murat Sevük isimli vatandaş, yıllardır binbir emekle bakıp beslediği hayvanları, Antalya’ya götürmesi için özel bir firma adına iş yapan TIR şoförüyle anlaştı. Hayvanlarını yükledikten sonra özel aracıyla Antalya’ya gidip hayvanlarını bekleyen talihsiz vatandaş, şoförün hayvanlarla birlikte sırra kadem basmasıyla deyim yerindeyse yıkıldı.


Filmlere konu olacak hırsızlık olayı Tokat’ta yaşandı. Kurban Bayramı için yıllardır baktığı 25 büyükbaş hayvanı Antalya’ya götürmek için TIR kiralayan vatandaş, hayvanlarını araca yükledikten sonra kendi arabasına atlayıp Antalya’nın yolunu tuttu. TIR’dan önce kente varan Sevük, burada kiraladığı çadırda son hazırlıklarını yaptıktan sonra hayvanlarını beklemeye koyuldu. Ancak uzun süre beklemesine rağmen araç bir türlü gelmedi. Bunun üzerine telefona sarılan talihsiz vatandaş, defalarca aramasına rağmen şoföre ulaşamadı. TIR’ı gönderen firma da sorumluluk kabul etmedi.

JANDARMAYA KOŞUP YARDIM İSTEDİ

Hayvanlarından haber alamayan talihsiz vatandaş, jandarmaya giderek durumu anlatıp yardım istedi. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, hayvanlarla birlikte ortadan kaybolan şoförü her yerde arıyor. Yaklaşık 500 bin lira değerindeki emeğini kendi elleriyle hırsıza teslim eden Sevük, çalışmalarına devam eden ekiplerden gelecek sevinçli haberi bekliyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı