Tüm Birikimlerini Yanlışlıkla Kızılay Bağış Kutusu’na Attılar

 İzmir’de yaşayan Nurcan ve Zekeriya Akay çifti yanlışlıkla Fevzi Paşa Caddesi’ndeki Kızılay’ın Bağış Kutusu’na elbiseleri ile birlikte altınlarını ve paralarını da attı.

İzmir’de yaşayan Nurcan (30) ve Zekeriya (35) Akay çifti Mardin’e taşınmak için hazırlık yapmaya başladı. Taşınacak olan çift hazırladıkları bazı giysileri İzmir’in Aliağa ilçesi Fevzi Paşa Caddesi Tarım Kredi Kavşağı’nda bulunan Kızılay’ın bağış kutusuna attı. Mardin’e gitmek için yola çıkan çift elbiseler ile altın ve paralarını da kutuyu attığını hatırladı.


“600 KM SONRA GERİ DÖNDÜK”

Konya’da olduğu sırada altınlarını ve dövizlerini kutuya attıklarını fark eden çift, İzmir’e gitmek için geri dönüş yoluna geçti. Kızılay yetkililerine ulaşan Akay çifti, durumu Kızılay Müdürü’ne bildirdi. Çiftin attığı poşetin içerisinde 100 euro, 200 dolar ,300 TL, 14 çeyrek altın ve yarım altının olduğu öğrenildi.

İzmir’e döndükten sonra Kızılay’ın Konak Şube Müdürlüğü’ne giden çift, buradan eşyaların alındığı depoya götürüldü. Akay çifti depodaki onlarca kıyafetin arasında uzun arama çalışmaları sonucunda altın ve paralarını buldu. Paralarını bulan Akay çifti Konak Şube Müdürü’ne teşekkürlerini ilettikten sonra Mardin’e yeniden gitmek üzere yola çıktı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı