adplus-dvertising

TÜGVA, Kılıçdaroğlu’na tazminat davası açıyor!

TÜGVA hakkında haksız saldırılarda bulunduğu ifade edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında tazminat davası açıldığı bildirildi.
Takip et
TÜGVA, Kılıçdaroğlu’na tazminat davası açıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TÜGVA’dan hukuka aykırı biçimde ele geçirilen verilerin tahrif edilerek sosyal medyada yayınlanmasıyla alakalı soruşturmada R. A.’nın tutuklanmasının sonrasında yazılı açıklamada bulundu.

“R.A.’DA ÜRETİLMİŞ, TAHRİF EDİLMİŞ DOSYALARIN OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından yapılan açıklamada; gözaltına alınan kişinin uzun bir müddet vakıfta görev alan R.A. olduğu bildirildi.

Açıklamada; R.A.’nın kendi görev aldığı süre boyunca hiçbir zaman vakıf çalışma sisteminde olmayan sahte excel belgeleri ürettiği söylenerek, “R.A. vakıf çalışma ortamında kendi ürettiği bu sahte belgeleri PKK ile ilişkili etki ajanlarına, FETÖ ile ilişkili ve terör suçu kapsamında ceza almış firari teröristlerle ve içlerinde siyasi kişilerin de bulunduğu 3. şahıslarla paylaşmıştır..” dendi.

Açıklamada; “Gözaltı sürecinde elde edilen kanıtlarda bu kişide ‘TÜGVA’ etiketi kullanarak onlarca disklik bir arşiv yarattığı bu dosyalar içinde çalınmış, üretilmiş, tahrif edilmiş dosyaların olduğu ortaya çıkmıştır” dendi.

“ORGANİZE SALDIRININ BÜTÜN AYRINTILARIYLA AÇIKLIĞA KAVUŞTURULMASI KONUSUNDA ADALETE GÜVENİMİZ TAM”

Açıklamada; “Tutuklanan kişiden ve elde edilen delillerden dolayı kumpasa ortak olan birileri fena telaş içine düşmüşlerdir, bu organize saldırının bütün ayrıntılarıyla açıklığa kavuşturulması konusunda adalete güvenimiz tamdır. Soruşturma dosyasında gördüklerimiz nasıl büyük bir tezgahla sahtekarlıkla örgütlü bir kötülükle karşı karşıya olduğumuzu da bize göstermiştir. Vakfımıza yönelik organize ve örgütlü bir kumpas ile karşı karşıya kaldığımızı ve bunun hesabını hukuk önünde soracağımızı çok net biçimde ifade etmek isteriz. İlk günden beri dediğimiz gibi yalanlar kumpaslar değil hakikat kazanacaktır” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.