Tüfek Sesleri Gecenin Sessizliğini Deldi Geçti!

Korkutan hadise Diyarbakır’da yaşandı. Tartışmaya tutuşan iki grup, birbirlerine ateş açtı. Çok sayıda boş kovan bulundu.

Çevredeki esnafların ekmek kapılarına zarar veren çatışma gece saatlerinde yaşandı. Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi, sessizliği yarıp geçen mermi seslerine uyandı. Çevredekilerin verdikleri ifadelere göre iki grup mahallenin iki tarafında karşı karşıya geldi. Çıkan tartışmanın ardından iki grup da makineli tüfeklerine sarıldı.

Makineli tüfeklerine sarılan gruplar arasında çıkan çatışma, ortalığı adeta savaş alanına döndürdü. Çok sayıda ekmek teknesi ağır maddi hasar aldı. Gruplar arasında can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı.

ÇOK SAYIDA BOŞ KOVAN BULUNDU

Çevredekilerin güvenlik ekiplerine haber vermesiyle olay yerine çok sayıda polis geldi. Adeta savaşa tutuşan iki gruptan yakalanan olmadı. Güvenlik ekipleri, mahalle sakinlerini şok eden çatışmayı çıkaranları arıyor. Olay yerinde 40’a yakın makineli tüfek kovanı bulundu. Mahalle sakinleri gazetecilere verdikleri demeçlerde, bu tarz olayların mahallelerinde hep olduğunu, polisin güvenlik seviyesini arttırması gerektiğini söyledi. Oturdukları evlere isabet eden kurşunlardan korkan ve canlarını zor kurtaran mahalleliler, böyle olayların bir daha yaşanmaması için çağrıda bulundu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı