TSK İçin Özel Üretilen Nano Teknoloji Kamuflajı Çaldılar! Devreye MİT Girdi

Bursa'da, Türk Silahlı Kuvvetleri için üretilen nano teknoloji kamuflaj kumaşı 4 kişi çaldı. Jandarma ve MİT'in çalışması sonucunda zanlılar yakalandı.

Bursa’da ortalama 1 milyon lira değerindeki kamuflajları çalan 4 şüpheli, malzemeler ile beraber yakalandı.

Bursa’nın Gürsu ilçesinde bulunan bir iş yerinde, dün gece Türk Silahlı Kuvvetleri için özel olarak üretilen ortalama 1 milyon lira değerinde olan nano teknoloji kamuflaj kumaşın Malatya’da bir iş yerine teslim edilmek üzere alınmasının sonrasında yerine ulaştırılmadığı ihbar edildi.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ve MİT Bölge Başkanlığı ekipleri, özel bir ekip yaratarak harekete geçti.

MAZOT ALDIKLARI AKARYAKIT İSTASYONU BELİRLENDİ

Malzemeleri alan zanlıları incelemeye başlayan ekipler, nakliye firması belgelerinin hepsinin sahte olduğunu ve bu zanlıların finansör, meydancı, sürücü, sahte belge yaratıcı biçiminde teşkilatlanan bir suç örgütü olduğunu belirledi. Zanlıları yakalamak için zamanla yarışan ekipler, mazot aldıkları akaryakıt istasyonunu belirledi.

SAHTE KİMLİKLİ 4 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Benzer suçlardan birçok sabıkası bulunan İ.K., A.K., O.K. ve B.K.’nin dört farklı çekici ve dorse ile sahte kimlik belgeleri kullandığı belirlendi. Zanlıların kimliklerinin tespit edilmesi üstüne harekete geçen ekipler, Osmangazi ve Görükle mahallelerinde 4 kişiyi çalınan malzemelerle beraber yakalayarak gözaltına aldı. İfadeleri alınmak üzere emniyete götürülen zanlıların, birçok suçtan arandıkları öğrenildi.

ESKİŞEHİR’DEN DE 900 BİN LİRALIK MALZEME ÇALMIŞLAR

Şüphelileri sorgulayan jandarma ekipleri, 3 Aralık günü Eskişehir’de üretilerek Adana’da bir iş yerine teslim edilmek üzere bekleyen piyasa değeri ortalama 900 bin lira olan kombi makinesi ile ünitelerini de aynı taktikle çaldıklarını ve İstanbul’da sattıklarını belirledi. Toplam 2 milyon liralık malzeme çalan hırsızlar adliyeye sevk edildi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı