TSK Anlaşmaya Uyuyor, Hainler Saldırılarına Devam Ediyor!

ABD ile Türkiye arasında yapılan anlaşmaya Türkiye uymaya devam ederken, YPG’li teröristler hain saldırılarına devam ediyor.

ABD ile yapılan anlaşmaya Türk Silahlı Kuvvetleri uymaya devam ederken, Resulayn'ın yer altındaki tünellerine yerleşmiş olan teröristler sızma girişimlerine devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı ve son 36 saat içerisinde tam 14 kez saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu.

9 Ekim'de başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na, 17 Ekim akşamı ABD ile yapılan mutabakat gereği 5 günlüğüne ara verilmesine karar verildi. Yapılan anlaşmaya göre; Türkiye 120 saat boyunca (22 Ekim saat 20:00'a kadar) hedeflenen noktalardan teröristlerin çekilmesini bekleyecek. Bu zaman zarfında teröristler bölgeyi boşaltacak. PYD/YPG sınırın 32 km altına çekildiğinde ise operasyon sona erecek. Bölge TSK'nın kontrolüne geçecek.

Barış Pınarı Harekatı; yoğunluklu olarak, Akçakale'nin hemen karşısında bulunan Tel Abyad ile Ceylanpınar'ın hemen karşısında bulunan Resulayn ilçelerinde sürdürülüyor. Tel Abyad'da operasyonun 7'nci gününde hakimiyet sağlanmış ve TSK destekli SMO (Suriye Milli Ordusu) unsurları kentte kontrolü sağlamıştı. Ancak Resulayn'da kent merkezinde hakimiyet tamamen sağlanmış değil. Her ne kadar operasyonun 6'ncı gününde şehir merkezi ele geçirilse de teröristlerin ilçedeki tünellere sığınmaları sonucu çatışmalar yer yer sürüyor. Teröristler sürekli yer altına önceden kazılan tünellerden çıkarak sızma yapmaya çalışıyorlar.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI TWİTTER'DAN AÇIKLADI

Milli Savunma Bakanlığı da teröristlerin saldırılarına devam ettiğini duyurdu. Bakanlık PKK/YPG’nin son 36 saatte 14 taciz ve saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı