Trump’tan YPG’ye “Geri Çekilin” Çağrısı

ABD Başkanı Donald Trump, "Umarım Kürtler bölgeden çekilirler, Türkiye'nin hava gücüne karşı şansları yok" diye konuştu.

Türkiye ile YPG’ye arabuluculuk teklif eden ABD Başkanı Donald Trump, bu kez de YPG’ye bölgeden çekilme çağrısında bulundu. Trump, YPG’nin de bölgeden çekilme niyetinde olduğunu aktardı.Washington’da seçmenleriyle buluşan Trump, “Umarım Kürtler bölgeden çekilirler, Türkiye’nin hava gücüne karşı şansları yok” diye konuştu.


Aldığı Suriye’den çekilme kararını savunan ABD Başkanı Trump, “Askerlerimiz 50 sene daha Suriye’de kalamazdı” dedi. Trump, “Daha kendi sınırımızı kontrol edemezken Türkiye-Suriye sınırını kontrol etmemiz mümkün değil” sözlerini sarf etti.

YPG ÇEKİLMEYİ DÜŞÜNÜYOR

ABD Başkanı Trump YPG/PKK’nın Türkiye sınırında 30 kilometre derinliğindeki alandan çekilme düşüncesinde olduğunu ve bunun iyi bir şey olacağını belirtti. Trump ayrıca sözü bir kez daha yaptırımlara getirdi. Türkiye dini azınlıkları korumak dahil sorumluluklarını yerine getirmezse yaptırım uygularız tehdidinde bulundu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı