Trump’tan Tehditkar Tweet!

İran’ın ABD’ye ait insansız hava aracını düşürmesiyle birlikte iki ülke arasında soğuk rüzgarlar esmeye başladı. ABD Başkanı Trump, attığı tweette, “İran çok büyük bir hata yaptı” ifadesini kullandı.

ABD Savunma Bakanlığı, ABD’ye ait bir insansız hava aracının İran tarafından Hürmüz Boğazı üzerinde füze ile vurulduğu açıklandı. İran ise düşürülen insansız hava aracının kendi sınırları içerisinde olduğunu savundu. Bunun üzerine Trump, “İran çok büyük bir hata yaptı” şeklinde bir tweet attı.

“İRAN’I SAVUNMAYA HAZIRIZ”

Haber ilk olarak İran’ın Devrim Muhafızları tarafından duyuruldu. İran’ın Sepah News adlı yayın organı, “Güneydeki Hormozgan bölgesinde ABD’nin casus uçağı düşürüldü” haberini yayınladı. Haberin devamında ise, “Amerikan casus uçağının düşürülmesi Amerika’ya açık bir mesajdır. İran sınırları kırmızı çizgimizdir. Her türlü ihlale şiddetle karşı çıkılacaktır” ifadeleri kullanıldı. Devrim Muhafızları’nın yetkililerinden Hosse Salami ise bir İran kanalına verdiği röportajda, “İran hiçbir ülke ile savaşmak istemiyor. Ancak İran’ı savunmaya hazır olduğumuzu da herkes bilsin” ifadelerini kullandı.

Washington ile Tahran arasındaki gerginlik 2005 yılında İran’ın nükleer anlaşmadan çıkma kararı almasıyla başlamıştı. Tartışmalar günümüzde ise Amerika’nın İran’ı, İran Körfezi’ndeki tankerlere yapılan saldırılardan sorumlu tutmasıyla alevlendi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı