Trump’tan Ruhani’ye Yeşil Işık

ABD Başkanı Trump’ın İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşüp görüşmeyeceği konusunda açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ”Başkan Trump, hiçbir ön şart sunmadan Ruhani’yle görüşmek istiyor” dedi.

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın bir konuşma sırasında İran Cumhurbaşkanı Ruhani’yle görüşebileceğini söylemesi üzerine ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’ya sorulan, ”İkili görüşme olacak mı?” sorusu üzerine cevap veren Bakan Pompeo, Başkan Trump’ın hiçbir ön koşul sunmadan Ruhani’yle görüşmek istediğini söyledi.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GENEL KURULU’NDA GÖRÜŞEBİLİRLER

ABD Başkanı Donald Trump ile İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Toplantısı sonrasında görüşebilecekleri belirtildi. ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’ı zorlayan yaptırımları hafifletmeyeceği ancak Ruhani’nin ve İran yetkililerinin, anlaşma zemininde buluşmaları halinde yaşadıkları ekonomik krizi ABD’nin 24 saatte bitirebileceklerini açıkladı.

Dışişleri Bakanı Pompeo, İran’a uyguladıkları yaptırımların işe yaradığını ve bunların devam edeceğini söyledi. Görüşme olursa, sonuçlarına göre bir plan-program oluşturulacağını söyleyen Pompeo, Trump’ın Ruhani’yle görüşmekle alakalı bir probleminin olmadığını ve görüşmek istediğini kaydetti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı