Trump’tan Greta Thunberg Paylaşımı

ABD Başkanı Donald Trump iklim aktivisti olan Greta Thunber ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

Birleşmiş Milletler zirvesinde yaptığı konuşma ile tüm dünya gündemine oturan Greta Thunberg için Donald Trump bir paylaşımda bulundu. Greta Thunberg konuşmasında, ekosistemin çöktüğüne değinerek, insanların acı çektiğini ve öldüğünü vurguladı. Kitlesel yok oluş ile karşı karşıya olduğumuzun da altını çizen iklim aktivisti Thunberg, “Siz hâlâ para ve sonsuz ekonomik büyüme hakkında peri masallarından bahsediyorsunuz.” diyerek dünya devletlerini eleştirdi.


HAYALLERİMİ, ÇOCUKLUĞUMU ÇALDINIZ

Konuşmasında “Benim hayallerimi, benim çocukluğumu çaldınız.” diyen Thunberg yok oluşumuzun başında olduğumuzu söyledi ve “Siz ise sadece paradan konuşuyorsunuz. Nasıl cüret edersiniz.” dedi.

ABD Başkını Trump ise yaptığı paylaşım ile “O parlak ve güzel bir geleceği iple çeken mutlu bir genç kıza benziyor. Gördüğüme sevindim.” ifadelerine yer verdi. Kullanıcılar bu paylaşımı alaycı bulurak Trump’ı eleştirdi.

Dünün en çok konuşulan fotoğraflarından biri ise Thunberg’in Trump’a attığı bu bakış oldu.

TÜRKİYE DE SUÇLU

Thunberg’in, BM Çocuk Hakları Komitesi’ne yaptığı şikayet başvurusunda; Fransa, Almanya, Brezilya, Arjantin ile birlikte Türkiye’yi de, ‘iklim bilimine aykırı davranmakla’ suçladığı belirtiliyor.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı