Trump’tan Fed’e Yeni Çağrı!

ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin mevcut borçlarının yeniden finanse edilebilmesi adına ABD Merkez Bankası’na seslendi ve faizleri sıfıra çekme çağrısında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin borçlarının ödenebilmesi adına finans eksikliğini gidermek için, ABD Merkez Bankası2na seslendi. Trump, Fed’e faizleri sıfıra “veya daha düşük bir düzeye indirme” çağrısında bulundu.

FED BAŞKANINA “SAF” DEDİ

ABD’nin her zaman en düşük faizi ödeyen ülke olması gerektiğini belirten Trump, diğer ülkelerin halihazırda yaptığı uygulamayı ABD’nin yapamadığını ve buna Jerome Powell’ın “Saflığının” sebep olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Doland Trump resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Fed faizleri sıfıra veya daha düşük bir düzeye indirmeli ki biz de borcumuzu yeniden finanse edebilelim. Faiz oranları çok daha düşük bir düzeye indirilmeli ve aynı anda dönemleri de uzatılmalı. Harika bir paramız, gücümüz ve bilanço tablomuz var. ABD her zaman en düşük faizleri ödemeli. Enflasyon yok! Yapmamız gereken ve diğer ülkelerin zaten yaptığı şeylere Fed ve Jay Powell’ın saflığı izin vermiyor. Bazı ‘kalın kafalar’ yüzünden hayatta bir kez karşımıza çıkacak bir fırsatı kaçırıyoruz!”

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı