Trump’tan Fed’e Euro Sitemi

31 Ağustos 2019, 10:43 tarihinde eklendi

ABD Başkanı Donald Trump, Euro'nun Dolar karşısındaki düşüşünü ve Fed'in bu konuda bir adım atmamasını Twitter üzerinden eleştirdi.

Trump’tan Fed’e Euro Sitemi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Başkanı Donald Trump Amerikan Merkez Bankası Fed’in Euro’nun düşüşüyle alakalı bir adım atmamasını eleştirdi. Avrupa’ya ihracat yönünden büyük fayda sağladığını savunduğu bu durumun derhal önlenmesi gerektiğini belirten Trump konuyla alakalı Twitter üzerinden paylaşımda bulundu.

FED’İN HİÇBİR FİKRİ YOK!

Trump, Tweetinde ”Bir tarife sorunumuz yok, Fed sorunumuz var. Hiçbir fikirleri de yok!” ifadelerini kullandı. Avrupa’nın ihracat yaparken Euro’nun Dolar karşısındaki düşüşünden faydalanarak yüksek kazanç sağladığı vurgusunu yapan Trump, bunun derhal önün geçilmesi gereken bir konu olduğunu belirtti.

ABD tarihinde daha önce doların hiç bu kadar güçlü olmadığını savunun Trump, Fed’in radikal kararlar alması ve bu kararların sadece ABD çıkarlarını gözetmesi gerektiğini savundu. Öte yandan yaptığı paylaşım sonrasında bir çok ekonomistin desteğini alan Trump’ın konuyla alakalı Fed’ten somut bir adım beklediği ve bunun bir an önce gerçekleşmesini istediği bilgisine ulaşıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.